Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların Marmara'nın kuzeydoğusu, Akdeniz ve Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların; akşam ve gece saatlerinde Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, Marmara'nın batısında 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam ve gece saatlerinde Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, yerel su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya, öğleden sonra İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinin hafif yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Kırklareli, Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Tekirdağ çevrelerinde sis hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BİLECIK Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra hafif karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 4

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra hafif yağmurlu 5

TEKİRDAĞ Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli 4

YALOVA Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra hafif yağmurlu 5

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu 5

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu 11

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu 12

UŞAK Parçalı ve çok bulutlu 7

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Batı Akdeniz, öğleden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Göller Yöresi ile Kahramanmaraş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinde Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak yağışlı 15

ANTALYA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 16

K.MARAŞ Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra yağmur, akşam ve gece karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 10

OSMANIYE Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak yağışlı 15

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Konya, öğleden sonra bölgenin güney ve doğu kesimleri ile Ankara'nın şehir merkezi ve doğu ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra şehir merkezi ve doğu ilçeleri yağmur, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 5

ESKİŞEHIR Parçalı ve çok bulutlu 2

KIRŞEHIR Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kıyılarının, öğleden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kıyı kesimlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

DÜZCE Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 5

SİNOP Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 6

ZONGULDAK Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 4

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kıyılarında yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

ORDU Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 7

SAMSUN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 6

TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güneydoğu kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı 4

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı 0

MUŞ Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı kar yağışlı 3

VAN Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı 4

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra batısının, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, bölgenin kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; akşam ve gece saatlerinde Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATMAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu 5

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu 9

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 9

MARDİN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 8

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumİstanbulKahramanmaraşKilisMuğlaMuşOsmaniyeSakaryaSamsunŞanlıurfaTekirdağVan
Görüş Bildir