Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -

Günlük Raporlar - Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Günlük Raporlar - Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre: sabah saatlerinde Sivas, Erzurum, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ve Antalya çevrelerinde görülecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Sivas, Erzurum, Artvin ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey, iç ve batı bölgelerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege'de kuvvetli (30-60 km/saat), akşam saatlerinde Kıyı Ege ve Çanakkale çevrelerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ RÜZGAR ve BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Rüzgarın; güneyli yönlerden Marmara ve Ege'de kuvvetli (30-60 km/saat), akşam saatlerinde Kıyı Ege ve Çanakkale çevrelerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • BUZLANMA ve DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı, başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü ve artan sıcaklık nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA
  Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), akşam saatlerinde Çanakkale çevrelerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli lodos nedeniyle yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BALIKESİR Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 16

BİLECIK Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 17

BURSA Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 19

ISTANBUL Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 16

 • EGE

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), akşam saatlerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli lodos nedeniyle yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

A.KARAHISAR Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 12

AYDIN Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19

İZMIR Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 19

UŞAK Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 12

 • AKDENİZ

Doğu Akdeniz'in doğusu ile zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı zamanla çok bulutlu 19

ANTALYA Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17

HATAY Parçalı ve çok bulutlu 15

MERSİN Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 17

 • İÇ ANADOLU

Genellikle parçalı bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusunun çok bulutlu ve Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı bulutlu 12

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu 12

KIRŞEHIR Parçalı bulutlu 11

SİVAS Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 6

 • BATI KARADENİZ*

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı bulutlu 13

DÜZCE Parçalı bulutlu 16

KARABÜK Parçalı bulutlu 16

ZONGULDAK Parçalı bulutlu 18

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Rize ve Hopa yağmurlu, Artvin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile bölgenin yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

AMASYA Parçalı bulutlu 14

ORDU Parçalı bulutlu 18

SAMSUN Parçalı bulutlu 18

TRABZON Genellikle parçalı, sabah saatlerinde çok bulutlu 16

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Erzurum ve Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. 3

ERZINCAN Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 5

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 0

ŞIRNAK Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 7

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Genellikle parçalı bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ADIYAMAN Genellikle parçalı, sabah saatlerinde çok bulutlu 11

BATMAN Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 9

DİYARBAKIR Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 10

SİİRT Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 7

 • DENİZLERDE HAVA
  Ege'de fırtına, Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in doğusu yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; güney ve güneybatıdan 3 ila 5, batısı 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de; güney ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısında 1,5 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren batısı aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga:2,5 ila 3,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, akşam 4 ila 6, doğusu 7, Doğu Akdeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, akşam 3 ila 5, batısı 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m , batısında 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaAydınBursaErzurumFırtınaHatayİzmirManisaMuğlaSamsunTekirdağVan
Görüş Bildir