Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kayseri, Nevşehir, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Zonguldak, Düzce, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde, akşam saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere; genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Gümüşhane, Bayburt ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 8 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Karadeniz kıyıları, Kıyı Ege ve İç Anadolu'da yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Zonguldak, Düzce, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde, akşam saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusu ve Tekirdağ, öğle saatlerinde Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneyinde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BİLECİK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 17

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 15

YALOVA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 16

  • EGE

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğleden sonra kıyı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-40 km/s) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 16

İZMİR Az bulutlu ve açık 22

MANİSA Az bulutlu ve açık 21

UŞAK Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 17

  • AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 22

ANTALYA Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 24

K.MARAŞ Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 21

MERSİN Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 20

  • İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Ankara ve Eskişehir'in kuzey ilçeleri ile Çankırı çevrelerinin, öğleden sonra bölgenin kuzeyi ile Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinde Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-40 km/s) esmesi bekleniyor.

ANKARA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra kuzey ilçeleri, öğle saatlerinde il geneli yağmurlu 12

ESKİŞEHİR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra kuzey ilçeleri, öğle saatlerinde il geneli yağmurlu 14

KIRIKKALE Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 14

KONYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 17

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Zonguldak, Düzce, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 8

DÜZCE Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 11

KASTAMONU Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. 10

ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 11

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

ÇORUM Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yağmurlu 13

ORDU Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmurlu 18

SAMSUN Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yağmurlu 15

TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmurlu 16

  • DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Malatya çevrelerinin, akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve batısının aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 19

ERZURUM Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı9

IĞDIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 19

VAN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 9

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde Adıyaman çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Batman çevrelerinde sis hadisesi bekleniyor.

BATMAN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, sabah saatlerinde sisli 19

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 20

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 19

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 21

DENİZLERDE HAVA

Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5, doğusu 5 ila 7, akşam doğusu 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, akşam 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Doğu Karadeniz'de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusu yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağışta orta.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, öğle 3 ila 5, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan, öğlen kuzeybatıdan 3 ila 5, akşam 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; batı ve güneybatıdan, akşam kuzeybatıdan 2 ila 4, öğle 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de; batı ve güneybatıdan, akşam kuzeybatıdan 2 ila 4, öğle saatlerinde batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir