Hava Sıcaklığı Mevsim Normallerinin Üzerinde

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre; Edirne ve Kırklareli ile öğle saatlerinden itibaren Çanakkalenin güney kesimleri ve Balıkesir'in batı kıyılarının hafif yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve batı, yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: 

Bu sabah ve gece saatlerinde ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, gizli buzlanma ve don vb.) dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli ile öğle saatlerinden itibaren Çanakkale'nin güneyi ve Balıkesir'in batı kesimlerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kıyı ilçeleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı 16

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren güney kesimleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı 16

İSTANBUL Parçalı, yer yer çok bulutlu 17

KIRKLARELİ Çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla parçalı bulutlu 15

  • EGE

Parçalı, kuzey kıyılarının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 15

DENİZLİ Parçalı bulutlu 18

İZMİR Parçalı, zamanla çok bulutlu 17

UŞAK Parçalı bulutlu 14

  • AKDENİZ 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 19

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 20

BURDUR Parçalı ve az bulutlu 15

MERSİN Parçalı ve az bulutlu 18

  • İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 11

ÇANKIRI Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 10

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 13

KONYA Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 13

  • BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 13

DÜZCE Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 17

KASTAMONU Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 9

ZONGULDAK Parçalı bulutlu 15

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜMÜŞHANE Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 7

ORDU Parçalı ve az bulutlu 16

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 17

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 15

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BİTLİS Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.-1

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.0

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 10

VAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.3

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATMAN Parçalı ve az bulutlu 9

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. 12

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 14

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 16

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı 3 ila 5, sabah 6, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 2,0m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 sabah 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, kuzeyi yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan, batısı güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, kuzeyinde 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan, Mersin Körfezi kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan öğleden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir