Güney Afrika Macerasını Kitap Haline Getiren Gezginin Serüvenine Ortak Oluyoruz!

696PAYLAŞIM

“Sınırları Kaldırdım” dizisinin dördüncü kitabı Güney Afrika - Alternatif Bir Gezi Rehberi’nde insan hikâyeleri, efsaneler, tarih, kültür, alternatif rotalar ve yerel lezzetlerin harmanlandığı sıcak bir yolculuk bekliyor sizleri.

Yolculuk boyunca gezgin Okan Okumuş'un rotasına ortak olacaksınız.

Okan Okumuş’la birlikte Güney Afrika Cumhuriyeti’nde muhteşem üzüm bağlarına ve Ümit Burnu’na uğrayacak, “ülke içinde ülke” Lesotho’da dağ köyünde bir aileye konuk olacak, Mozambik Adası’nda pastel renkli evlerin arasında yürüyerek bir şifacıyla tanışacaksınız.

Afrika'nın eşsiz coğrafyasını ve kültürünü beraber keşfedeceksiniz.

Malavi’de dağlara tırmanıp göl etrafında dolaşacak, Zambiya’da zengin yaban hayatını keşfedecek, Zimbabve’de Viktorya Şelaleleri’ne gideceksiniz. Botsvana’da Okavango Deltası’nda kanoyla yolculuk edecek, Namibya’da Herero yerlilerinin düğününe katılacak, Madagaskar’ın benzersiz doğası ve renkli kültürüyle karşılaşacaksınız.

Afrika hakkında birçok bilinmeyen ve merak edilen şeyler kitapta yer alıyor!

Kitaptan ilginizi çekecek bazı alıntılar 👇🏻

“Afrikalıların Hıristiyanlık ve kölelik düzeniyle bastırılmış, inanılmaz bir hızla artan kentleşme sebebiyle solmaya yüz tutmuş kültürlerinin peşine düştüm..."

Okan Okumuş kitapta yazısına şöyle devam ediyor; "Yerlilerin efsanelerini, nadir bulunan enstrümanlar çalan müzisyenlerin şarkılarını dinledim. Hastanelere ulaşamayan ya da modern tıbba güvenmeyen halkın en küçük sorunda bile kapısını çaldığı büyücü doktorları, şifacıları, köylere hizmet götüremeyen devletin yerel sağlık temsilcisi Afrikalı şamanları ziyaret ettim.”

“Dünyanın pek fazla bilinmeyen bir köşesinde, battaniyeye sarınmış çobanlar ve sürülerinden başka canlıya rastlamadığımız bir coğrafyada atlarımızla yol alırken her dönemeci döndüğümüzde bir başka vadinin büyüleyici manzarasıyla karşılaşıyorduk."

“... Afrika’ya yapılan seyahatler çoğu zaman bir kavuşma hikâyesidir; bir önceki seyahatinde özgürleştiğini, rahatladığını, mutlu olduğunu hisseden kişi bu kıtaya geri dönmek ister.”

Afrika hakkında daha fazlası için Okan Okumuş'un Güney Afrika - Alternatif Bir Gezi Rehberi kitabına göz atabilirsiniz!

Kitabı satın almak için tıklayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erci-e

Şahane fotoğraflar!

gzm-ynklr

harika.

zafer-conkerderlerdendegil

ne kadar yatıracağız, yüzde kaç alacağız?

jesus-cry

Hayalim dünyayı gezmek..

Görüş Bildir