Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gündemde Kalmak İçin Şikayet Ediyor

4PAYLAŞIM

Gündemde Kalmak İçin Şikayet Ediyor

Gündemde Kalmak İçin Şikayet Ediyor

Katıldığı bir televizyon programında oyuncu ve yönetmen Şahan Gökbakar'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan yapımcı Erol Köse atılı suçu işlediği sabit olmadığı gerekçesiyle beraat etti.

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul 37.Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Erol Köse hazır bulunurken, şikayetçi Şahan Gökbakar katılmadı.

Duruşmada kimlik tespitinin ardından savunma yapan Erol Köse, "Atılı suçlamayı kabul etmem. Suç tarihinde söz konusu programda yorumcu olarak çalışıyordum. Söz konusu görüntüleri hazırlayan ben değilim. Görüntüler üzerine yorum yaptım. Hiçbir şekilde hakaret etmedim" dedi.

"KENDİSİ RAPÇİLER GİBİ GİYİNMEKTEDİR"

Şahan Gökbakar'ın daha önce verdiği bir röportajında 'Askere gitmemek için zayıflamıyorum' şeklinde beyanda bulunduğunu hatırlatan Erol Köse, “Kendisi rapçiler gibi giyinmektedir. Teknesinde Amerikan bayrağı bulunmaktadır. Ben bunları nazara alarak kendisinin özentili davrandığını söyledim. Ayrıca şikayetçiyle aramızda husumet vardır. Benim hakkımda şikayette bulunmuştur. Bu davadan beraat ettim. Gündemde kalmak için hakkımda şikayette bulunduğunu düşünüyorum. Beraatimi istiyorum" diye konuştu.

"ELEŞTİRİ HAKKIMI KULLANDIM"

Köse ayrıca "Birçok bakan ve milletvekilinin bir kısım şahısların az vergi vermek için teknelerine Amerikan bayrağı çektiği yönünde beyanları mevcuttur. Şikayetçinin teknesinde de Amerikan bayrağı çekilidir. Ben kendisine hakarette bulunmadım. Sadece eleştiri hakkımı kullandım" dedi. Köse'nin avukatı İsmail Filiz de "Müvekkilim söz konusu programda 'Recep İvedik'ten para kazanıp Amerikalı gibi özenti yaşamaya çalışıyor' şeklinde beyanda bulunmuştur. Yukarıdaki beyanın bu şekilde anlaşılmasını talep ediyorum" diye konuştu.

"SANIĞIN SAVUNMALARINI KABUL ETMİYORUZ"

Şahan Gökbakar'ın avukatı Eda Ergin de "Sanığın savunmalarını kabul etmiyoruz. Sanık sürekli olarak 'Teknesine Amerikan bayrağı çekerek vergi vermiyor' şeklinde beyanda bulunuyor. Ayrıca kilosuyla askere gitmesine engel olan rahatsızlığıyla ilgili rencide edici beyanlarda bulunmaktadır. Bu davranışları devam etmektedir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi. Hakim Mahmet Rahmi Aköner, sanığın üzerine atılı suçu işlediği sabit olmadığı gerekçesiyle beraatına hükmetti.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir