Günde Yaklaşık Olarak 24 Kutu Kola Tüketen Kadının Hikayesini Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

36PAYLAŞIM

Ağzım açık kaldı! 😱

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=tMeKEVZ1...

Çoğumuz, yemek yerken ya da serinlemek için gazlı içecekleri tercih ediyoruz ancak bazılarımız bu miktarı biraz abartabiliyor.

Rusya doğumlu Amy de günde yaklaşık olarak 30 kutu kola içerek bağımlı hale gelen kişiler arasında yer alıyor. Bu da yılda 3 bin litreden fazla kolaya tekabül ediyor.

Rusya'dan Amerika'ya taşınan Amy'nin ülkedeki ilk yiyeceği fast food ve kola oldu. Sürekli yemeğin yanında kola tüketmesinin ardından kafein ve şekere olan toleransı arttı.

Bu da günde 30 kutu kola içmeye ve günde 4 bin kalori almaya kadar uzanan bir yolculuğu başlattı. Şu an 20 yaşında olan Amy, ailesiyle birlikte yaşamasına rağmen onların tükettiği sağlıklı yiyecekleri yemiyor.

İronik bir şekilde ameliyat teknisyeni olan Amy, sık sık enerjisinin bittiğini ve sürekli yorgun hissettiğini söylüyor.

Kafein tüketiminden dolayı iyi huylu bir tümöründen dolayı bir operasyon geçirdi ve doktorlar kolayı bırakmasını tavsiye etti ancak kola içmeyi bırakamadı. Ailesi ise bu konuda kendisinin sağlığının bozulmasından korktuğu için Dr Mike Dow ile JJ Virgin'den psikolojik destek için yardım istedi.

Yılda yaklaşık olarak 430 kilo şeker tüketen Amy'ye durumun ciddiyeti gösterilmek için bir kola piramidi yapıldı ve şeker çuvalları gösterildi.

JJ Virgin; Amy'nin şok halinde, korktuğunda ya da başka ciddi bir durum anında gülerek karşılık verdiğini fark etti. Ardından da bir sağlık kurumuna giderek kan vermesi istendi. Sonuçların ardından ise bu konuyla ilgili bir önlem almazsa özellikler diyabet konusunda durumunun ciddileşeceği söylendi.

JJ Virgin'ın ilk hedefi, kola yerine tüketebileceği sağlıklı yiyecekleri sunmak oldu ve kola yerine kahvaltıda smoothie içmesini önerdi.

Ayrıca, her geçen gün içtiği kutu kola sayısını azaltarak devam etmeyi önerdi. Dr Dow ise, ameliyatının ardından kola isteyen kızına gizli yoldan kola ulaştıran annesi Natasha da dahil olmak üzere ailesiyle bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından, JJ Virgin'ın belirlediği kutu kola sayısının dışındaki tüm kolalar toplandı ve lavaboya döküldü.

Beslenme uzmanı JJ Virgin ve psikoterapist olan Dr Dow, Amy'nin kolayı bırakabilmesi için yedi günlük bir plan hazırladı.

Ancak ilk gününde, günde maksimum 16 kutu kola içmesi gerekirken 24 kutu kola içti. İkinci gün de 12 kola içmesi gerekirken yine bu sayıyı aştı. Diğer günler ise markete gidip daha fazla kola alarak kontrolünü iyice kaybetti.

Bir haftanın sonunda Amy ile yeni bir konuşma yapıldı ancak bir bağımlı olduğunu inkar etti ve şu an günde en az 24 kutu kola içiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bölümün tamamına buradan ulaşabilirsiniz 👇

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Bedavayı Duyunca Aklını Kaybeden Yurdum İnsanının Yarattığı Trajikomik İzdiham Manzaraları - onedio.com
Bedavayı Duyunca Aklını Kaybeden Yurdum İnsanının Yarattığı Trajikomik İzdiham Manzaraları - onedio.com
Öğrenme Daima Devam Eder! Hayatınızı Her Alanda Etkileyecek Edinmeniz Gereken 18 Alışkanlık - onedio.com
Öğrenme Daima Devam Eder! Hayatınızı Her Alanda Etkileyecek Edinmeniz Gereken 18 Alışkanlık - onedio.com
Kişiye Özel Ürettiği 3D Yüz Maskeleri ile İşinde Çığır Açan Bi’ Enteresan Tasarımcı - onedio.com
Kişiye Özel Ürettiği 3D Yüz Maskeleri ile İşinde Çığır Açan Bi’ Enteresan Tasarımcı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
suylamalahay

ekonominin haline bak kadın günde 24 kutu kola içiyor 24*5=120 tl ayda 3600₺ vay amk

gravitoniumm

Icecegi bim vs. Gibi zincir marketlerden alırsa bizim paramız ile 2.95 olduğunu varsaysak hesap biraz daha ucuzlayabilir.

tenay2021

bünyede bir gariplik var. bu kadar kola içmeyle sağlıklı kalması imkansız. oysa çok iyi görünüyor. vücut direk dışarı atıyor her halde.

ventolin

Şu bırakamıyorum edemiyorum diyen insanlara zerre saygı duymuyorum amk ya. Eroin bağımlısı bile yeter artık deyip bırakmaya çabalıyor, bu amına koduklarım kolayı bırakamıyor daha. Bırakın gebersin sik kırığı.

soyledim-gitti

Litrelik alsa ya! Kutu kolaya para mı dayanır? Adamlar bağımlılığın bile lüksünü yaşıyor :)

crystal_maiden

İçmiyor emiyor emiyor. Caddeyi boşaltan logar kapağı gibi

Görüş Bildir