Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Güncel DNS Ayarları

Abone ol

Ülkemizde yaşanan son olaylardan ve mecliste onaylanan son internet sansür yasasından sonra artık sansürün boyutu daha da çok arttı. Bu sansürleri aşabilmek için ise internet kullanıcılarının tercih edebileceği sayısız yöntem var. Bu yöntemler arasından hem en popüler olanı hem de kullanıcılar için en zahmetsiz olanı şüphesiz DNS değiştirme yöntemidir.DNS değiştirme yöntemini uygulayabilmeniz için ise güncel DNS adreslerine ulaşmanız ve bunlar üzerinden bağlantınızı sağlamanız gerekir.

Google DNS Ayarları:

Google’ın sunmuş olduğu DNS ayarları size hem ücretsiz bir DNS deneyimi sunuyor hem de aynı zamanda yasaklı sitelere kolayca erişmenize yardımcı oluyor. Fakat en çok kullanıcı tarafından kullanan DNS adresi olması nedeniyle artık bazen sansüre takılabiliyor.

8.8.8.8
8.8.4.4

Open DNS Ayarları:

Eski Hacker bir iş adamı tarafından kurulan OpenDNS’in ayarları yalnızca DNS olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle OpenDNS işini en iyi şekilde yapmayı becerenler arasında yer alıyor. Kolay ve uğraşsız şekilde bu DNS ayarları ile giriş yapabilirsiniz.

208.67.222.222
208.67.220.220

Norton DNS Ayarları:

Norton bildiğiniz gibi aslında bir güvenlik şirketi, DNS’de onların en iyi bildiği alanlardan birisi. Norton’un DNS’leri diğer DNS adreslerine göre hem çok daha hızlı hem de çok daha güvenli. Çocuklar için kullanımı uygun olmasa da Norton’un DNS’lerizararlı içeriğe sahip web siteleri hakkında sizi uyarabiliyor.

198.153.192.1
198.153.194.1

UyduNet DNS Ayarları

Özellikle son yıllarda TTnet’e ciddi bir rakip olma yolunda ilerleyen UyduNet’in DNS adresleri de hem son derece hızlı hem de son derece kullanılabilir. Yine de şunu bilmeniz gerekir ki yasaklı sitelere giriş açısından UyduNet DNS ayarları size neredeyse hiç diyebileceğimiz kadar avantaj sağlayacaktır.

62.248.80.161
62.248.80.162

DNS Advantage DNS Ayarları

DNS Advantage 2007 yılında kuruldu ve kurulduğundan bu yana geçen zaman içerisinde kullanıcılara ücretsiz şekilde en iyi DNS hizmetini sağlamaya çalıştı. Hızı bazen düşüş yaşatabilse de istediğiniz sitelere girmek için bu DNS adresleri en kullanışlılarının arasında yer alıyor.

156.154.70.1
156.154.71.1

Scrubit DNS Ayarları

Diğer tüm DNS ayarlarının aksine bir işleve sahip olan Scrub it interneti çok daha temiz bir hale getirmek için uğraşıyor. Ev veya iş bilgisayarınızda çocuğunuz cinsel içerikli sayfalara ulaşmasından korkuyorsanız o zaman sizin için ücretsiz hizmet sunan Scrubit’in DNS adreslerini kullanabilirsiniz.

GTEI Dns Adresleri

Birçok kullanıcının hem sorunsuz olarak kabul ettiği hem de hız açısından yeteri performansı sunduğu için kullandığı başlıca DNS adreslerinin arasında yer almaktadır. Bazen ise Facebook gibi büyük sitelere giriş yapmanızda sıkıntı yaratabiliyor. Ayrıca akılda tutulması da en kolay olan DNS adresidir. Bu nedenle de sanırım kullanıcılar için bu adreslerin özel bir yeri var.

4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6

Haberin Tamamı İçin:

DNS Ayarı Değiştirme

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir