Gülseren Budayıcıoğlu'nun Uyarlama Dram Dizilerinin Artık Daralttığını Söyleyen İnsanlardan Haklı Eleştiriler

5.9bPAYLAŞIM

Sizi de daraltıyor mu?

TV8'de Kırmızı Oda ve Doğduğun Ev Kaderindir, TRT 1'de Masumlar Apartmanı ve şimdi de Kanal D'de Camdaki Kız'ı izliyoruz. Hepsi de psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu'nun eserlerinden uyarlama diziler.

Budayıcıoğlu, ilk önce çok fazla eleştiri alsa da danışanlarının hikayelerini kitaplaştırdı ardından da bu kitaplardaki bazı hikayelerin dizilere uyarlamasına izin verdi. Şu an kitaplarından 4 ayrı dizi ekranlarda.

Her ne kadar eleştirilse de dram seven halkımız bu dizileri epey bi sahiplendi. Gerçek hayat hikayelerinden oluşan bu senaryolar izleyicinin epey bi' ilgisini çekti. Neredeyse her yapım yayınlandığı gün reyting rekorları kırdı. Hala daha kırmaya da devam ediyor.

Uzun süre bu dizileri ekranlarda görmeye devam edeceğiz gibi. Buraya kadar her şey güzel fakat bazı rahatsız eden durumlar var.

İnsanlar son zamanlarda televizyonların dram dizilerine boğulmasını eleştiriyor. Artık dram yerine akşamlarımızı daha neşeli geçirebileceğimiz yapımların olması gerektiğini söylüyorlar.

Açıkçası ben de ilk önce 3 diziden yavaş yavaş uzaklaşmaya başladım. Camdaki Kız'a yeni olduğu için şans verdim fakat yakında ondan da uzaklaşırım gibi geliyor. Sabahtan akşama kadar iş stresiyle günü bitirip ardından televizyon karşısında sinirlerimi bozmak istemiyorum.

Siz bu düşüncelere hak veriyor musunuz? Sizce de toplum psikolojisini etkiliyor mu diziler?

Hadi yorumlara...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
saykodelicious

Psikolojiniz de ne pamuk ipliğine bağlıymış bozulmaya yer arıyor.

funeralopolis

Çok haklı bir eleştiri olmuş bence. Gerçekten toplumca mental sorunlarımız yeterince var zaten. İzlemeyin diyorsunuz evet ama izleyenler var ben şahsen hiçbirini izlemiyorum çünkü psikolojim kaldırmadı. Bizim derdimiz bize yetiyor aga ..

bilim-bilimi

Saçma evet ama izlememek en mantıklısı. İnternetten izleyin. Arz ve talep meselesi. İzlendiği için çekmeye devam ediyorlar.

rivaille

Yorumlar saçma. İstemiyosanız izlemeyin

aaabbbcccddd

ulan sanki silah zoruyla izletiyorlar. Mal mısınız izlemeyin

Görüş Bildir