Gülriz Sururi: "AK Parti'ye Oy Verdiğine İnanamıyorum"

 > -

Gülriz Sururi: "AK Parti'ye oy verdiğine inanamıyorum"

Gülriz Sururi: "AK Parti'ye oy verdiğine inanamıyorum"

Ünlü tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi, Söz Sende'de Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı. Halil Ergün'ün oyunu AK Parti'ye verdiği yönündeki açıklamasını duyan ünlü oyuncunun ağzı açık kaldı.

Olaylı sanatçılar buluşması gecesine katılan Gülriz Sururi, o gecede yaşananları değerlendirdi. Halil Ergün'ün Balçiçek İlter'le Memleketin Hali programında yaptığı “ AK Parti'ye oy verdim” açıklamasının hatırlatılması üzerine ünlü tiyatrocu hayrete düştü. “ Eski solcular kırpıp kırpıp yıldız mı oldular” diyen Sururi: "Halil Ergün'ün AK Parti'ye oy verdiğine inanamıyorum. Bu benim için yeni bir bilgi oldu. Halil Ergün gerçekten çok aşırı, ileri solcu bir isimdi." diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

"SANATÇILARIN FARKLI FİKİRLERİ OLMASI DOĞAL"

Sanatçılar arasında yaşanan bölünme ve kutuplaşmalara da değinen Gülriz Sururi şunları söyledi: Amerika'da da seçimlerde Hollywood kaç parçaya bölünüyor. Sanatçıların farklı fikirlerinin olması, bu konuda bölünme yaşanması çok doğal. Bir partinin yandaşı olmayı, ona inanmayı kabul ediyorum. Ancak birtakım menfaatlar için, birtakım imkanlarımı kaybederim endişesiyle inanmadığı halde o parti benim geleceğimi engelleyecek korkusu içinde davranan sanatçılar da var ki bunu hiç tasvip etmiyorum. Bu isimler de kendilerini belli ediyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiTiyatro
Görüş Bildir