ODTÜ Krizinde Flaş Gelişme

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

ODTÜ Krizinde Flaş Gelişme

ODTÜ Krizinde Flaş Gelişme

ODTÜ krizinde çok önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar'ı, Çankaya Köşkü'ne davet etti. Prof. Acar Başbakan ile görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile buluşacak.

İLK KEZ KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Göktürk-2 uydusunun fırlatma törenine davet edilmemesinin ardından, bu kez TÜBİTAK'ın verdiği ödüller için düzenlenen törene ev sahipliği yaptı. "Göktürk-2'nin uzaya fırlatılması övünç kaynağımızdır" diyen Cumhurbaşkanı, ODTÜ'deki olayların ardından yaşanan tartışmalarla ilgili de mesaj verdi. Gül, "Bilim dünyasını kısır tartışmaların dışında tutmalıyız" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, "Bütün bilim yuvalarımızı, bilim adamlarini kısır tartışmaların dışında tutmalıyız. Onlar da kendileri gayret sarfederek bu tartışmaların dışında tutmaları gerek. O zaman hep beraber motivasyonumuzu kaybederiz. O zaman hep beraber bir bakarsınız ki en büyük öncelikleri geri plana atarız. O açıdan özellikle hepimizin bu konudaki hassasiyetini bilime verdiğimiz önemi öne çıkartmamız gerekiyor. Hep beraber gördük, geçen hafta gurur duyduk. Göktürk-2 uydusunun tamamen milli imkanlar ve milli kapasiteyle yapılıp, uzaya fırlatılması, hepimizin övünç kaynağıdır" diye konuştu

ÖĞRENCİLER YÜRÜYOR

ODTÜ’deki olayların ardından son günlerde karşılıklı açıklamalarla yükselen gerilimin rektör ile başbakan görüşmesi sonrasında nasıl seyredeceği merak edilirken, ODTÜ öğrencileri ve öğretim üyeleri yerleşke içinde bulunan ve ‘Devrim’ olarak bilinen stadyuma yürüyorlar. İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Eyüp Özveren öğrencilerden “Demokratik haklarınıza saygılıyız ama ODTÜ önemli bir dönemeçte, siz de bu özveriyi gösterin ve lütfen içeri girmeyin” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülBaşbakanBilimOrta Doğu Teknik Üniversitesi
Görüş Bildir