'Kardeşlik Rüzgarları Çok Güçlü Esiyor'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Gül: 'Kardeşlik Rüzgarı Esiyor'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Kardeşlik Rüzgarları Çok Güçlü Esiyor

Cumhurbaşkanı Gül, Muş Belediye Başkanlığı'nın balkonundan yaptığı konuşmada, ''Bugün kardeşlik rüzgarlarının çok güçlü estiğini görüyorum. Bu muhakkak ki devamlı olacak'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Muş Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti. Davul-zurna çalınarak karşılanan Gül'ü görmek isteyenler izdihama neden oldu. Cumhurbaşkanı Gül'ü görmek isteyenlerden bazıları ağaçların tepesine çıktı.

Gül, Belediye Başkanlığı'nın balkonundan yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı olarak Muşluların arasında olmaktan ve bu ili ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Gül, Muş'un, Sultan Alparslan'ın Anadolu'nun kapılarını açıp bu toprakları yurt haline getirdiği bir yer olduğuna işaret ederek, şehrin güzel insanları ile buluşmanın kendisi için büyük mutluluk olduğunu kaydetti.

Memleketimizde güzel şeyler oluyor

Muş'a 30 yıl aradan sonra ziyaret yapan ilk Cumhurbaşkanı olmasının anlamlı olduğunu söyleyen Gül, sözlerine şöyle devam etti:

"En zor durumlarda bile ısrarlı bir şekilde iyi şeylerin olması gerektiğine inanan ve bunu destekleyen birisi olarak, bugün memleketimizde güzel şeylerin olduğunu görmekten de ayrıca çok büyük mutluluk duyuyorum.

Şunu her zaman söyledim, bugün de söylüyorum. Biz büyük bir milletiz, biz çok büyük bir devletiz. Tabii ki büyük milletlerin farklılıkları olacaktır. Ama farklılıklarımızı sıkıntı olarak görürsek tehdit olur. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görürsek hepimizi kucaklarız, kardeş oluruz ve o zaman çok daha güçlü oluruz. Bugün bu kardeşlik rüzgarlarının çok güçlü estiğini görüyorum. Bu muhakkak ki devamlı olacak. Bizler huzur, barış, kardeşlik, bunlar her insanın fıtratında olan kelimelerdir, vasıflardır. Hemde hepimizin bu milletin çok önemli vasıflarından birisidir. Bizde hepimiz birbirimizin kardeşiyiz."

Yapılan cesur çalışmaları takdirle izliyorum

Bu toprakların herkesin olduğunu ve herkesin istediği yerde yaşayabileceğinin altını çizen Gül, "İstersek İstanbul'da, istersek Diyarbakır'da, istersek Muş'ta istersek Kayseri'de. Bütün bu vatan toprakları hepimizindir. Tabi ki hepimiz birbirimize eşitiz" dedi.

Her ülkenin olduğu gibi Türkiye'nin de noksanları ve eksikleri bulunduğuna dikkati çeken Gül, "Bunları çözmek, bunlardan kurtulmak hepimizin görevidir. Bu konuda atılan cesur atılımları. Yapılan cesur çalışmaları bunların hepsini doğrusu takdirle izliyorum" ifadesini kullandı.

Gül, konuşmasının ardından Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede'den brifing aldı.

Muşlularla çay içti

Gül, Belediye Başkanlığı'na yaptığı ziyaretin ardından yürüyerek kent merkezine geldi. Bir çay ocağında programına ara veren Gül, Muş'un ileri gelenleri ile bir süre sohbet etti.

Murat Köprüsü'nden geçti

Muş'ta Murat Çayı üzerinde bulunan tarihi 800 yıllık köprünün üzerinde kısa bir gezinti yapan Gül, anı fotoğrafı çektirdi. Gül, öğle yemeğini de Murat Çayı kenarındaki Selçuklu Park Restorantı'nda yedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülDiyarbakırİstanbulKayseriMuşçay
Görüş Bildir