Gül ile 2,5 Saatlik Görüşme Sonrası Arınç'tan Açıklama: 'Trollerin, Troliçelerin Ne Dediğinin Önemi Yok'

 > 
39PAYLAŞIM

Beştepe'de önceki akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 3 saat süren sürpriz bir yemekte bir araya gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün akşam ise yine Ankara'da oturan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı ziyaret etti. Arınç'ın evinde yaklaşık 2,5 saat süren görüşmeye AK Parti'li üç eski bakan da katıldı. Görüşme sonrası kısa bir açıklama yapan Arınç, "Dostane bir ziyaret. Bir araya geldik. Biz bu partinin kurucularıyız, iyi bir AK Partiliyiz, trollerin troliçelerin ne dediğinin önemi yok" dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,  akşam saatlerinde eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile bir araya geldi. 

Görüşme, Arınç'ın Ankara'daki evinde gerçekleşti. Gül-Arınç görüşmesine Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün de katıldı.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin

Gül ile görüşmesi sonrası Habertürk'e konuşan Bülent Arınç , şunları söyledi: 

"Farklı anlamlar yüklememek lazım. Dün Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştüler, gündüz de Ankara'daydılar, akşam da ben davet ettim. Mesele bundan ibaret, dostane bir ziyaret. Bir araya geldik. Biz bu partinin kurucularıyız, iyi bir AK Partiliyiz, trollerin troliçelerin ne dediğinin önemi yok."

"Hükümetimizi ve ülke meselelerini görüştük"

"Erdoğan'a kırgın mısınız? Bu konu gündeme geldi mi?" sorusuna Arınç, "Hissi konulara girmemek lazım. Ben cevap verdim, edepli terbiyeli cevaplardır bunlar. Umarım herkes bu açıklamalardan bir ders çıkarmıştır. Hükümetimizi ve ülke meselelerini görüştük, faydalı oldu" yanıtını verdi.

Erdoğan ve Gül'ün Sürpriz Buluşması - onedio.com
Erdoğan ve Gül'ün Sürpriz Buluşması - onedio.com

Ankara kulislerinde bir süredir AK Parti'nin önde gelen isimleri iken, şimdilerde muhalif olarak gösterilen Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç, Nihat Ergün, Sadullah Ergin gibi isimlerinin yeni bir siyasi oluşum başlatacakları iddia ediliyordu. 

Bu oluşumun başında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bulunacağı belirtiliyordu.

CNN TÜRK'ün ulaştığı kaynaklar, Arınç'ın açıklamalarıyla başlayan tartışmadan sonra "Yeni bir siyaset hareket gündeme gelebilir" iddialarını kesin bir dille reddetti.

Arınç, Erdoğan'a Cevabını Saatler 17:25'i Gösterdiğinde Verdi - onedio.com
Arınç, Erdoğan'a Cevabını Saatler 17:25'i Gösterdiğinde Verdi - onedio.com

Erdoğan’ın Dolmabahçe mutabakatından önceden haberdar olduğunu söylemesiyle tartışmayı başlatan Arınç’a Erdoğan; “O zat dürüst değil” yanıtını vermişti. 

Bülent Arınç ise topu Dolmabahçe mutabakatında yer alan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a atarak, ‘gerçekleri’ onun namusuna emanet ettiğini açıklamış, Erdoğan'a "En azından geçmiş günlerin hatırına nefsinize uyarak samimiyetsiz kişilerin tahriki ile hareket etmeyin" diye seslenmişti.

Arınç’ın “Bu çınarın gölgesinde güneş görmemiş daha birçok hakikat var” ifadelerini de kullandığı açıklamasını saat 17:25’te yapması da dikkatlerden kaçmamıştı.

Enver Alas / DHA ve HaberTürk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir