Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gül, Erdoğan ve Çiçek'ten Paskalya Mesajı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Gül, Erdoğan Ve Çiçek'ten Paskalya Mesajı

TBMM Başkanı Çiçek, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül Hristiyanların Paskalya Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Paskalya Yortusu dolayısıyla mesaj yayımladı.

Hristiyanlık bünyesindeki çeşitli kiliselerin ve grupların büyük bölümünün, en önemli yortularından biri Paskalya'yı kutlamanın coşkusunu yaşadıklarını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Dini inançlara ve farklılıklara saygıyı esas alan köklü bir geleneğin mensubu olan bizler, emniyet, huzur ve barış içerisinde bir arada yaşama kültürümüzün, geçmişte olduğu gibi gelecekte de daim olacağına inanıyoruz. Bu duygu ve düşünceler eşliğinde, başta kendi vatandaşlarımız olmak üzere, Paskalya yortularını kutlamakta olan tüm Hristiyanlara en iyi dileklerimi sunuyor, esenlik ve huzur dolu günler diliyorum."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün mesajı şöyle:

"Hristiyan vatandaşlarımızın ve tüm Hristiyan aleminin Paskalya Bayramı'nı içtenlikle tebrik ediyorum. Bayramlar, bizleri ayrılmaz şekilde bir arada tutan ortak değerlerimizin en halisane şekilde idrak edildiği müstesna günlerdir. Anadolu'da tarih boyunca kader birliği yapmış olan üç semavi dinin mensupları, bayramlarını daima saygı, sevgi ve kardeşlik hisleri içinde ortak bir coşkuyla kutlamışlardır. Hristiyan vatandaşlarımızın en önemli dini bayramlarından olan Paskalya heyecanını tüm kalbimle paylaşıyorum. Paylaşım, dayanışma ve sebat gibi seçkin manevi değerleri günümüze taşıyan Paskalya ruhunun, halkımızı birbirine bağlayan kardeşlik hislerini daha da pekiştireceğine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta her gelenekten Hristiyan vatandaşlarımız olmak üzere, Paskalya tatillerini ülkemizde geçiren yabancı misafirlerimiz ile tüm Hristiyan aleminin Paskalya Bayramı'nı bir kez daha kutluyor, esenlik ve mutluluklar temenni ediyorum."

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Paskalya Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Hristiyan vatandaşların birlikteliği ve kardeşliği pekiştiren Paskalya Bayramı'nı en içten duygularla kutladığını söyledi.

Tarih boyunca çok sayıda medeniyetin yaşadığı Anadolu coğrafyasında kültürlerin hoşgörü çatısı altında buluştuğunu, farklı inanç mensuplarının huzur ve barış içerisinde yaşayarak tarih sayfalarındaki yerini aldığını kaydeden Çiçek, mesajını şöyle sürdürdü:

"Barış, huzur ve insani değerlerin yaşatılması gibi duygular üzerinde daha çok yoğunlaştığımız bugünlerde, bütün toplumların barış, sevgi ve saygı odağında buluşmanın önemini anlamaları en büyük dileğimizdir. Bu düşüncelerle, Paskalya Bayramı'nın Hristiyan alemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum."

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülBaşbakanCemil ÇiçekRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir