Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gül: ‘Aktif Siyasette Olmadığım İçin Mitinge Katılamayacağım’

 > -
Abone ol

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul'daki fetih şöleniyle ilgili soruya, "Aktif bir siyasi programın içerisinde olmadığım için mitinge katılamayacağım. Bunu başka yerlere çekmenin bir anlamı yok." cevabını verdi.

Beykoz'da Abdulvehhap Evvab Camii'nde Cuma namazı kılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. 

'Yerim belli'

Bir gazetecinin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Abdullah Gül de bize oy verecek" açıklamalarının hatırlatılması üzerine Abdullah Gül, "Ben görevimden ayrılırken o zaman söyledim, nihayetinde partinin kurucusuyum, Başbakanıyım, Cumhurbaşkanıyım. Dolayısıyla bu anlamda yerim belli, nerede durduğum belli. Ayrıca bütün bilgilerimi, tecrübelerimi yine arkadaşlarımla zaman zaman paylaşıyorum, yeri geldiği zaman da tabiki paylaşmaya hazırım. Siyasi parti başkanlarının benimle ilgili söyledikleri güzel sözler nedeniyle hepsine teşekkür ederim. Ancak nihayetinde bir partini kurucusuyum ve yerim belli" ifadelerini kullandı.

Aydın'da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir süre önce şunları söylemişti: "Sayın Abdullah Gül, bize oy verecek. Ben inanıyorum, Sayın Abdullah Gül'ün gönlü bizden yanadır. Elbette ki kendisinin hangi partiye oy vereceğini açıklamasını istemeyiz, zorlayamayız da... AKP'nin kurucusudur ama biliyorum ki onlar da bıktılar."

'Aktif siyasi gündemin içerisinde olmadığım için mitinge katılamayacağım'

Abdullah Gül, davet edilmesine rağmen daha önce katılmayacağını açıkladığı Yenikapı'daki İstanbul'un 562. Fetih kutlamaları için şöyle konuştu: "Ben cumhurbaşkanlığı görevinden ayrıldıktan sonra nasıl bir hayat tarzım olacağını söyledim. Bugün bilgilerimi, tecrübelerimi bir vakıf çalışması çerçevesinde paylaşmak için uğraşıyorum. Dolayısıyla aktif bir siyasi gündemin içerisinde olmadığım için mitinge katılamayacağım. Bunu başka yönlere çekmenin bir anlamı yok. Gayet açık bir şekilde, bunun üzerinden kimse spekülasyon yapması yanlış olur."

Twitter'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı takip etmeyi bıraktı iddiası

Bir gazetecinin, "Bugün gazetelerde Twitter'da sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı takibi bıraktığınız şeklinde haberler vardı. Bunula ilgili ne söyleyeceksiniz" şeklindeki bir soruya ise Abdullah Gül, "Doğrusu twitter ile ilgili hayret ettim. Biliyorsunuz ben, iki hesap takip ediyordum onlarda halen devam ediyor. Neler yazıldıysa anlayamadım onu" şeklinde yanıt verdi. 

DHA ve Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir