Görüş Bildir

Guardian: 'Abbas Osmanlı Sirkinde Ağırlandı'

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki resmi karşılama töreni, İngiltere'nin önde gelen gazetesi Guardian'a haber oldu.

Gazete, Fransız haber ajansı AFP'den sayfalarına taşıdığı  'Türkiye lideri Abbas'ı 'Osmanlı sirkinde' ağırladı' başlıklı haberinde, Milliyet gazetesi yazarı Kadri Gürsel'in dün attığı 'Osmanlı sirki sarayda' tweet'ine atıfta bulunmuş.

Guardian'daki haber ise şöyle başlıyor:

'Mızraklı muhafızlar, zincirli zırhlarla donatılmış savaşçılar, parıldayan altın miğferler ve hatta iyi niyetle ortaya atılmış birkaç takam bıyıklar...Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas bir tarih filminin setine gittiğini düşündüğü için affedilebilirdi. Ancak Ankara'da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmeye gitmişti.'

Abbas'ı karşılama töreni için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın merdivenlerinde yerlerini alan savaşçılar, tarihteki 16 Türk devletini temsil ediyor. Cumhurbaşkanlığı forsunda da 16 yıldız var.

Guardian'daki haberde, bazı sosyal medya kullanıcılarının Abbas için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen karşılama töreni ile ilgili olarak şaşkınlıklarını dile getirdikleri belirtiliyor.

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sarayın 'Yeni' Türkiye'nin sembolü olduğunu söylediği, muhaliflerin ise saray inşasını 'anlamsız bir savurganlık' olarak görerek kınadıkları da hatırlatılıyor.

BBC Türkçe

Kaynak: http://www.bbc.co.uk/turkce/basinozet...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
prens dastan

hadi içimizdeki ingilizler çabuk

Ömer Turhan

guardian poğ yemiş...

wasd

tabi zamanında çok çektiler ya kuyruk acıları büyük