Guardian 2014’ün Fotoğrafçısını Seçti: Bülent Kılıç!

 > -

Sene boyunca, her yerde olan ve çarpıcı kareleriyle bizlere durumu resmeden AFP fotomuhabiri Bülent Kılıç, Guardian tarafından 2014’ün Fotoğrafçısı seçildi!

2014 senesi nasıl geçti sorusuna en güzel yanıt, gerçekten de Bülent Kılıç’ın objektifinden verilebilir. Kiev’deki gösterilerden, Soma’daki maden cinayetine, oradan Suruç’a kadar, kronolojik bir 2014 senesine buyrun.

20 Şubat 2014 (Kiev, Ukrayna)

20 Şubat 2014 (Kiev, Ukrayna)

12 Mart 2014 (Ankara)

13 Mayıs 2014 (Manisa)

23 Mayıs 2014 (İstanbul)

31 Mayıs 2014 (İstanbul)

26 Temmuz 2014 (Donetsk, Ukrayna)

2 Ağustos 2014 (Hrabove, Ukrayna)

2 Ağustos 2014 (Hrabove, Ukrayna)

20 Eylül 2014 (Suruç, Şanlıurfa)

23 Eylül 2014 (Suruç, Şanlıurfa)

28 Eylül 2014 (Mürşitpınar Köyü, Suruç, Şanlıurfa)

29 Ekim 2014 (Şanlıurfa)

Guardian’ın haberini şurdan görebilirsiniz. Kendisi geçen hafta da Time tarafından yılın fotomuhabiri seçilmişti, o haberi de şurdan görebilirsiniz.

Bülent Kılıç Kimdir?
1979, Tunceli  doğumlu Bülent Kılıç, Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde okudu. 2003 senesinden beri AFP’de çalışıyor. Kendisini Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.iyikafa.com/guardian-2014un-f...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bloom

Gidin fransa da yayınlanan asıl yorumlarıyla birlikte okuyun. özellikle 6. resmin ayarlanmış olduğuna dikkatinizi çekerim. böyle karaktersiz ülke düşmanı fransız aşığı domuzlar olduğu sürece bizden bir bok olmaz. kötelek.

vayarkadas

"2014 yılı içinde en çok "trajedi" yaşanan ilk 3 ülkeyi söyler misiniz?" diye sorsalar İsveç, Hollanda, İngiltere mi dersiniz yoksa Ukrayna, Suriye, Türkiye mi? ya da Bülent Kılınç bir Türk vatandaşı olduğuna göre Türkiye'den fotoğraflar çekmesi biraz normal değil mi? Adam bizim gibi insanların aklının götüne kaçacağı yerlere gidip fotoğraf çekiyor, orada yaşananları hatta duyguları bize tek bir fotoğraf karesiyle aktarabiliyor ama siz oturduğunuz yerden ahkam kesip ödülü beğenmiyonuz, valla bravo! =) Binlerce kez tebrikler Bülent Kılınç'a, tarihe not düşecek her olayda mükemmel fotoğraflar çıkartmış.

kymelria

aferin Dersim i düzeltmişsin editör. Yalnız önceki yorumumda ne hakaret vardı ne de kaba bir söz. Silinmesi hoş olmadı. ondan sonra kalkıp da ülkede sansür var özgürlük kısıtlanıyor diye haber yapmayın bu sitede.

123

Guardian ne mal olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Dünyada her yer mükemmel sadece Türkiye ve Ukrayna da durum kötü yav he he!!! Ayrıca son fotoğraf bu ülkeye yapılan ihanetin belgesidir. Guardian, hizmet ettiği güce güzel yalakalık yapıyor.

byalpi

Dersim dedi ya 'Tunceli' de şimdi gizli güçlerin eline geçmiştir muhakkak. 'Tunceli' diye savunmak gerekir tabi bu bir vatandaşlık görevi.

Başlıklar

AnkaraİstanbulManisaŞanlıurfaSomaTunceliUkrayna
Görüş Bildir