Grup Yorum'a Şafak Operasyonu

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Grup Yorum'a Şafak Operasyonu

Grup Yorum'a Şafak Operasyonu

İstanbul polisi, bu sabah 06:00 sularında İstanbul Gençlik Federasyonu binasına baskın düzenledi. Aynı saatlerde İdil Kültür Merkezi de polis tarafından ablukaya alındı. Grup Yorum üyeleri Kültür Merkezi'nin içinde polisin müdahalesini bekliyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 06.00 sıralarında değişik adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Beyoğlu Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi üzerinde bir adrese yapılan baskına Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri de destek verdi.

DHKP-C'ye yönelik olduğu ileri sürülen operasyonda, evin içinde bulunan şüpheliler slogan atmaya başladı. Kapıları açmayan şüpheliler pencerelere çıkarak slogan atarken, polis ekipleri de eve gaz bombası attı. Binayı saran polisler apartman kapısından, çatıdan ve itfaiye merdiveni yardımıyla pencerelerden binaya girmeye çalıştı. Ekipler uzun süren çalışma sonucunda pencere korkuluklarını keserek içeri girdi. Polislere direnen 6’sı kadın 13 kişi gözaltına alınarak çevik kuvvet otobüslerine bindirildi. Diğer adreslerde de çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Aynı saatlerde polisi Grup Yorum’un bulunduğu İdil Kültür Merkezi’ni de ablukaya aldı.

Çok sayıda polis merkezin önünde beklerken, Radikal’e açıklama yapan Grup Yorum üyesi Cihan Keşkek, Kültür Merkezi içinde yaklaşık on kişi olduklarını ve gelişmeleri izlediklerini söyledi.

Baskın haberinin duyulmasının ardından Kültür Merkezi önünde kalabalık bir grup toplandı. Polis'in henüz müdahale etmediği Kültür Merkezi’nde ise Grup yorum üyeleri türküler ve sloganlarla polise tepki gösterdi.

Haberin Tamamı İçin:

Aynı Adreslere 2 Ay Sonra Yeni DHKP-C Operasyonu

İstanbul polisi, Ocak ayında baskın gerçekleştirdiği aynı adreslere, düzenlediği eş zamanlı baskında, 12 kişiyi DHKP-C'li oldukları iddiasıyla gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 06.00 sıralarında İstanbul'da birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. DHKP-C'ye yönelik olduğu belirtilen operasyon kapsamında, Ocak ayında polis baskını gerçekleştirilen adresler hedef alındı. Beyoğlu Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi üzerindeki Gençlik Federasyonu'na yapılan baskında Özel Harekat ve Çevik Kuvvet polisleri görev aldı.

Operasyonda polis, Gençlik Federasyonu binasının demir kapısını elektrikli testere ile kesmeye başladı, diğer yandan binaya gaz bombası atarak, itfaiye merdiveni ile 5. kattan pencere korkuluklarını keserek girdi. İçeride bulunan 6'sı kadın 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Çevik Kuvvet otobüsü ile Emniyet'e götürüldü.

Olay yeri inceleme ekiplerinin evdeki çalışmaları devam ediyor.

Operasyon kapsamında polis Grup Yorum'un çalışmalarını yürüttüğü İdil Kültür Merkezi'nin etrafını da kuşattı ancak kültür merkezine bir baskın yapılmadı. 11 çelik kapı iddiası

Haberin Tamamı İçin:

İstanbul'da 'Gaz Bombalı' Operasyon

İstanbul'da sabah saatlerinde DHKP-C'ye yönelik olduğu ileri sürülen bir operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında gözaltına alınanların olduğu belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 06.00 sıralarında İstanbul'da birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Beyoğlu Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi üzerinde bir adrese operasyon düzenlenirken, operasyona Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri de destek verdi.

Gençlik Federasyonu'na gaz bombalı baskın

Gençlik Federasyonu'na bu sabah saat 06.00 civarında operasyon düzenlendi. Polisler federasyon binasına gaz bombası atarken, çatılardan atılan gaz bombalarının yangına sebep olduğu belirtildi. İçeride bulunan 13 kişi, darp edilerek gözaltına alındı.

Grup Yorum’un bulunduğu İdil Kültür Merkezi’ni de ablukaya alındı

Operasyon kapsamında Grup Yorum'un çalışmalarını sürdürdüğü İdil Kültür Merkezi'ne de baskın yapıldığı öğrenildi.

Baskın haberinin duyulmasının ardından Kültür Merkezi önünde kalabalık bir grup toplandı. Polis'in henüz müdahale etmediği Kültür Merkezi’nde ise Grup yorum üyeleri türküler ve sloganlarla polise tepki gösterdi.

SKY Türk

Haberin Tamamı İçin:

CHP'liler Baskın Yapılan Adreste

CHP İstanbul İl Örgütü yöneticileri, polisin baskın yaptığı İdil Kültür Merkezi'ne geldi.

CHP İstanbul İl Örgütü yöneticileri Mehmet Aslan, Olgun Çelik ve Canan Kaftancıoğlu, polisin sabah saatlerinde baskın yaptığı İdil Kültür Merkezi'ne geldi.

Polisin baskın düzenlediği adrese gelen CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeleri, binaya girerek Grup Yorum üyeleriyle görüştü.

CHP üyeleri ayrıca baskında görev alan Çevik Kuvvet Amiri'yle kısa bir görüşme yaparak kapıda türkü söyleyip halay çeken Grup Yorum üyelerine müdahale edilmemesini istedi.

İdil Kültür Merkezi çalışanları merkez önündeki bekleyişlerini sürdürüyor.

BÜLENT ÇAVUŞ / Gerçek Gündem

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiGrup YorumİstanbulPolisgündemolay
Görüş Bildir