Gözünüze Uyku Girmeyebilir! Dünyanın Sonu İle İlgili Birbirinden Ürpertici 11 Tahmin

22PAYLAŞIM

Tüyler diken diken oldu...

Kaynak: https://www.scoopwhoop.com/news/creepy-p...

1. Güneş ışınları

Çoğumuz güneş patlamalarının gezegenimize ulaşacak ve zarar vermek kadar şiddetli hale gelebileceğini duymuşuzdur. Olası bir güneş patlaması hem dünyaya zarar verebilir hem de büyük olasılıkla gezegenin tamamen karanlıkta kalmasına neden olabilir.

2. Nükleer savaş

Biliyorsunuz ki olası bir üçüncü dünya savaşından bahsediliyor zaten. Bu nedenle, dünyanın sonuna neden olabilecek nükleer savaş tahmininde kesinlikle doğruluk payı var. Çünkü şu anda birçok ülkenin nükleer silahlarla donatıldığı bir zamanda yaşıyoruz...

3. Kara delikler

Galaksimizde 100.000,00 kara delik vardır ve bu kara deliklerin sayısındaki artış bir gün yıldız sistemimizin çökmesine neden olabilir. Ayrıca bilim adamlarının büyüdüğünü ve yavaş yavaş dünyaya ulaştığını söylediği bir kara delik var...

4. Hopi kehaneti

Bu kehanet Hopi Kızılderilileri tarafından yaratılan bir kehanettir. Kehanette , Mavi Yıldız Katsina adlı bir ruhun herkese görünür olacağını ve kıyamet gününün başlayacağı anlatılır. Daha sonrasında Gerçek Beyaz Kardeş, dünyanın dengesini korumakla görevli olan Hopi yaşlılarını aramak için dünyaya gelecek ve eğer bu Beyaz Kardeş bir erkek ve bir kadın bulamazsa dünyamız yok olacak...

5. Dünya'nın çekirdeğinin soğuması

Dünyanın çekirdeği tıkır tıkır işleyen birçok şeyden sorumludur. Ama esas olarak, bizi kötü uzay hava koşullarından koruyan gezegenimizin manyetik alanını korur. Olur da dünyanın çekirdeği soğursa sonumuz gelebilir.

6. Başka bir gezegenin çarpması

Buz Devri filminden biraz anlayabiliriz... Nispeten küçük bir meteor insan ırkının neslinin tükenmesine neden olabilecek güçteyse, bize çarpan bir gezegenin neler yapabileceğini hayal edin!

7. Okyanusun neslinin tükenmesi

Araştırmalara göre ekolojik bir çöküş içerisindeyiz ve okyanusları kaybedersek soluduğumuz oksijenin yaklaşık olarak yarısını da kaybetmiş oluruz. Bu nedenle okyanustaki yaşam tükenirse, insanlık da sona erebilir...

8. Yapay zeka

Bu teori hala spekülasyon altında ve tartışılıyor ancak, teknolojik ilerlemeleri göz önünde bulundurursak yapay zekanın insanları yönetme seviyesine kadar ilerlemiş olacağı hakkında çok popüler bir teori var.

9. Büyük Hadron çarpıştırıcısı

Higgs bozonu yaratabilen devasa bir makine olan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı dünyanın en büyük ve en güçlü parçacık çarpıştırıcısıdır. CERN'de Hadron Çarpıştırıcısı üzerinde çalışan bilim adamları, tamamen güvenli olduğunu iddia etseler de kara delik üretebileceğini de kabul ettiler.

10. Dünyanın manyetik alanının tersine dönmesi

Dünyanın manyetik alanı dünyayı kötü uzay hava koşullarından koruduğu için, sanırım tersine dönerse ne olacağını hepimiz biliyoruz. Ayrıca tersine dönerse, kuzey ve güney kutuplarımız yer değiştirir ve bu da elektronik devrelerimizin ve elektrik şebekelerimizin yanmasına neden olabilir.

11. Süper yanardağ

Polonya'nın Katowice kentindeki Silezya Üniversitesi'nde jeolog olan Dr.Jerzy Zaba, Amerika Birleşik Devletleri'nin çoğunu yok edebilecek ve dünya çapında beş milyar insanı öldürebilecek büyüklükte bir volkanik patlama öngörmüş...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Bilim İnsanlarından 'Kıyamet' Tahmini: 'Oksijen Kıtlığı Başlayacak ve Geriye Mikroplar Kalacak - onedio.com
Bilim İnsanlarından 'Kıyamet' Tahmini: 'Oksijen Kıtlığı Başlayacak ve Geriye Mikroplar Kalacak - onedio.com
Her Şeyin Paramparça Olduğu Kıyamet Sonrası Zamanlarda Geçen 15 Muhteşem Oyun - onedio.com
Her Şeyin Paramparça Olduğu Kıyamet Sonrası Zamanlarda Geçen 15 Muhteşem Oyun - onedio.com
Ölülerle Konuşmuş! 7 Dakika Boyunca Ölü Kalıp Daha Sonra Yaşadığı Her Şeyi Hissettiğini İddia Eden Kadın - onedio.com
Ölülerle Konuşmuş! 7 Dakika Boyunca Ölü Kalıp Daha Sonra Yaşadığı Her Şeyi Hissettiğini İddia Eden Kadın - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cihan-ture

O kadar bilimsel teorinin yanında hopi kehaneti nedir? Eğer kehanetleri yazacaksanız yüz tane daha eklenirdi zaten.

levent-temizkan1

#10 zaten dünyanın manyetik kutupları belirli zaman aralıklarında ters dönmüyor mu?

ahmet-yavuz22

dünyanın sonu gelsede kurtulsak şu bataklıktan

hipergrafi

#9 Büyük hadron çarpıştırıcısı başka bir şey yaparsa bilmem de tüm gezegeni yok edecek bir kara delik üreterek sorun çıkaramaz. Kara deliğin olayı şu; mesela düşünün ki güneşin atomlarını öyle sıkıştırdık ki avucumuzun içine sığacak kadar küçüldü (genelde gök cisimlerinin çekirdekleri enerjisi tükenince kendi içine doğru çökmeye başlayarak yapar bunu. Koca bir süper nova bir kaç atom boyutuna kadar inebilir) Ama kütlesi küçülmez. Ağırlığı eskisi kadar muazzam olan bir nokta haline gelir ve çevresinde kütlesi kendinden küçük olan her şeyi içine çekmeye başlar. Mesela mars gezegenin atomlarını bir kara delik meydana getirecek kadar sıkıştırsaydık yine de güneşi yok edemezdi. Kütlesi kendinden daha büyük olan hiçbir nesneyi yok edemezdi.

hipergrafi

Yani biz kim köpeğiz de o hadron çarpıştırıcısın da kütlesi kendi gezegenimizden daha büyük bir madde üreteceğiz, o madde kendi içine çökecekte gezegenimiz yok olacak.

foreverscience

Bir tane de ben ekliyim, güneşin dünyayı yutması

berkology

5 Milyon yıl sonra.

hipergrafi

O zaten kaçınılmaz bir durum da o kadar uzun milyar yıllar var ki büyük ihtimalle o günler geldiğinde ya medeniyetimiz çökeli çooook uzun yıllar olmuş olacak yada teknolojik ve gelişimsel açıdan bambaşka bir boyutta olup kendi gezegenimizden uzaklarda yaşayabilecek kadar gelişmiş olacağız. Ama güneş patlamaları her zaman için risk. Çok büyük bir güneş patlaması atmosferimizi yakabilir yada gezegendeki tüm elektronik sistemi çökertebilir ki bu gerçekten kıyamet olur. Düşün ki gezegendeki tüm elektrikli sistemler devre dışı kaldı. Elektrikle çalışan hiç bir şey artık kullanılamıyor. Şu an ki tarım elektrik olmadan dünya nüfusunun ancak yüzde yirmisini doyurabiliyor. Bu da yüzde seksen açlıktan ölmeye mahkum olacağı anlamına geliyor. Bu yaşayacak yüzde yirminin içine girebilmek için yaşanacak kargaşa ve savaşları düşün. Buzdolaplarında korunması gereken tıbbi aşılar olmayacağı için şu hiç sorun olmayan çiçek çocuk felci gibi hastalıklar büyük pandemilere sebep olurdu

hipergrafi

ama bu çokta sorun olmazdı çünkü zaten elektrik kesintisinden bir kaç gün sonra elektriksiz kendini soğutamayan dünyanın her yerindeki nükleğer santraller patlamaya ve sızıntı yapmaya başlayıp hayal bile edemeyeceğimiz boyutta nükleğer bir felakete sebep olurdu.

Görüş Bildir