Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Göztepe Taraftarından Ortak Basın Açıklaması

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Göztepe Taraftarından Ortak Basın Açıklaması

Göztepe Taraftarından Ortak Basın Açıklaması

Pazar Günü Tavşanlı Linyitspor'a sahasında 1-0 yenilerek küme düşen ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili tüm derneklerin katılımıyla ortak bir basın açıklaması yapıldı.

İşte o basın açıklaması ...

BÜYÜK GÖZTEPE CAMİASINA VE TÜM KAMUOYUNA

Hepinizin bildiği gibi pazar günü Göztepe'miz sadece bir puana kümede kalacak olmasına ragmen bunu başaramamış ve ne yazık ki 2.lige düşmüştür !

Öncelikle şunu söylemek istiyoruz ki sezona mutlak şampiyonluk parolasıyla başlayan bir takımın küme düşeceği ihtimalini aklımıza getirmemiş ve bunun rahatlığı ile güne başlamıştık.Ancak üzerimizde ki rahatlık Sabri Sadıklar denen kişinin 1000 adet bilet temin ettiği ve bu biletlerin kötü bir sonuçta taraftarın tepkisinden kendisini korumak için bazı çevrelere dağıttığı haberi ile yerini öfkeye bırakmıştı.Dağıtılan biletlerden bazıları kanıt niteliğinde elimizdedir !

Maç akşamı çıkan olaylarda bütün kulup binası harabe haline gelirken Sabri Sadıkların odasının kapısının bile zorlanmaması midemizide iyice bulandırmıştır !

Bu konu hakkında yönetimimizden de ivedilikle bir açıklama bekliyoruz !

Böylesi çirkin bir olayın gerçekleştiği bilgisinin üzerimizde yarattıgı strese ragmen bizim için hayati önem taşıyan maç öncesi herseyi bir kenara bırakan tarftarlarımız olağan gücüyle takımını destekleyip sahip çıkmıştır.
Takımımızın oldukça kötü ve ruhsuz oynaması ve istediğimiz golü bir türlü bulamamamız stresimizi en üst noktaya getirmiş bütün bunların üstüne son on dakika yediğimiz gol hepimizde psikolojik bir yıkıntıya sebep olmuştur.
Gol yediğimiz andan sonra taraftarlarımız,acısını yılların verdiği öfke ile birlikte daha fazla içinde tutamamış,stad içerisinde ki malum olaylar başlamıştır,Burada çıkan olaylarda İzmir emniyeti çocuk,kadın yaşlı demeden gaz bombası ve biber gazı kullanmış,stadın dışında ise terör eylemlerinde bile kullanmaktan çekindiği zırhlı araç ve tazyikli suyu bu mağduriyet içindeki insanlar üzerinde kullanmaktan çekinmemiştir,

Oysa biz son zamanlarda ülkemizin içinde bulunduğu zor duruma,Reyhanlıda ki terör olayına birde Göztepemizin küme düşme acısının eklendiği bir dönemde emniyet teşkilatından olaylara daha sağduylu yaklaşması beklemiştik ama toplum psikolojisinden hiç anlamayan bazı yetkililer görevlerini layığıyla yerine getirememiştir !

Maç günü çıkan olaylar nedeniyle herhangi bir şekilde mağdur olan gerek stad cevresinde ki gerekse Güzelyalı ve Mithatpaşa Caddesinde ki halkımızdan ve esnafımızdan bütün Göztepe camiası adına özür diliyoruz.

Bu dakikadan sonra ne yaparsak yapalım Göztepemizin bir alt lige düştüğü gerçeğini değiştiremeyiz !

Ancak şu da bilinmelidir ki bundan sonra Göztepe taraftarı masaya yumrugunu erken vuracak ve butun herkesin bildiği ama bir turlu yönetimimizin görmediği yanlışları bir daha asla yaptırmayacaktır !

Öncelikle İsmail Hakkı Gül'ün derhal bu kulupten ilişiğinin kesilmesini,Göztepe Gençlik ve Spor kulübü adına söz sahibi olmamasını,resmi sitede yönetim kanadında ki isminin ve resminin derhal silinmesini istiyoruz.

Daha sonra Sabri Sadıklar denen bu kulup için tek bir çivi çakmamış şahsiyetin hemen görevine son verilmesini ve bir daha o makama memur zihniyetli atanmış birinin değil,gerekirse İstanbul'dan onay beklemeden iş bitirebilecek tuttugunu koparan camiamızda önde gelen başarılı birinin getirilmesini istiyoruz.

Yönetim,Ayazağa maçında kaçan son penaltıdan beri geçen süreçte taraftarla iletişim yollarını tamamen kapatmış,taraftarla bütünleşmemiş,çok kritik hamlelerde sanki taraftarla inatlaşır gibi bizi üzen ve rakiplerimizin alay konusu olacagımız kararlar almıştır.Gelinen noktada alınan bu tavrın ne kadar yanlış oldugu gün gibi ortadadır.

Bu yüzdendir ki kulubun içerisinde gerçek Göztepelilere görev verilmesini,gerekirse gerçek Göztepelilerden oluşan bir danışma kurulu kurulup önemli kararlar öncesi fikirlerinin alınması gereklidir !

Sayın Altınbaş şunu unutmamalıdır ki hiç bir memur bu işi gerçek Göztepelilerin yaptıgı şevk ve aşk ile yapamaz.Gecen altı senelik süreçte İmam Bey'in artık bunu anlamış olmasını umut ediyoruz.

Büyük Göztepe taraftarları olarak tüm kamuoyu bilsinki her zaman olduğu gibi tüm taraftarımız ve tüm gruplarımız sen ben olayına girmeden her yerde yürek yüreğe,omuz omuza üstüne düşen herşeyi yapacaktır.

14 Haziran'da daha çok kenetlenerek,daha çok omuz omuza olarak,tüm Türkiye'ye neler yapacağımızı göstereceğiz,herkes anlayacak ki Göztepe taraftarı sarsılır ama asla YIKILMAZ !

Tüm Göztepeli abilerimiz,kardeşlerimiz ve dostlarımızı bu kasvetli ve umutsuz ruh halinden bir an önce sıyrılmaya davet ediyoruz,

Gecenin en karanlık anı şafak sökmeden az öncedir !

Saygılarımızla

GÖZTEPE TARAFTARLARI

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Biber GazıİstanbulİzmirTeröraşkmemur
Görüş Bildir