Gözaltındaki 56 Üniversiteli Serbest

 > -

Gözaltındaki 56 Üniversiteli Serbest

İstanbul Üniversitesi’nde (İÜ) dün yaşanan saldırılar sonrası gözaltına alınan 56 öğrenci serbest bırakıldı.

İstanbul Üniversitesi'nde saldırılar geçtiğimiz hafta başlamıştı. 11 Nisan'da Müslüman Gençlik adlı gruptan oldukları söylenen bir grup öğrenci Beyazıt Kampüsü'nde Dicle Üniversitesi'nde yaşanan saldırılara karşı afiş asan öğrencilere saldırmıştı.

12 Nisan'da ise bu saldırıları protesto için yapılan basın açıklaması öncesi yüzü maskeli bir grup soda şişeleri ve sopalarla öğrencilere saldırmış, polis ise bu grubu kovalamıştı.

Saldırı hazırlığında oldukları gerekçesiyle 15 Nisan'da okul içinde ve dışında 11 öğrenci gözaltına alınmış, üzerlerinden sis bombası, sopa, satır gibi malzemelerin çıktığı belirtilmişti.

Dün ise Müslüman Gençlik'ten olduğu söylenen öğrenciler sol görüşlü bir öğrenciye saldırmasıyla çıkan çatışma sonucu okula giren polis sol görüşlü 56 öğrenciyi gözaltına almıştı. İÜ öğrencileri dün akşam Beyazıt Meydanı'nda yaptıkları basın açıklamasının ardından Sirkeci Garı'na dek yürüyerek saldırıları protesto etmiş ve gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istemişti.

Gözaltına alınan 26 öğrenci dün akşam saatlerinde serbest bırakılırken savcılığa sevkedilden 30 öğrenci de bugün Çağlayan Adliyesi’nde serbest bırakıldı.

Bianet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulPolis
Görüş Bildir