Göz Pınarlarımızı Kurutan Dizi Kırmızı Oda'nın 13 Harika Şarkısı

0PAYLAŞIM

İstanbul'da yaşayan Doktor Manolya Hanım (Binnur Kaya) ve sahibi olduğu Manolya Psikiyatri Kliniği'ndeki çalışanları ile onların hastalarının gerçek öykülerini anlatan dizi, 2020 yılının en popüler ve en çok izlenen drama dizilerinden biri olmuştur.

Dizinin müzikleri Fırat Yükselir'e aittir.Sanatçı aynı dönemde Yeni Hayat dizisinin de müziğini yapmaktaydı.Yükselir dizi için İstanbul, İzmir, Ankara, Kanada ve İngiltere'den farklı sanatçılarla 50’den fazla tema ve farklı versiyonlarıyla yaklaşık 250 eser yapmıştır. Bütün eserler enstrümentaldır, genellikle keman ve piyano ezgileri kullanılmıştır.

1. Candan Erçetin - Gamsız Hayat

4 Eylül Cuma akşamı yayınlanan "Kırmızı Oda" dizisinde sözleri Aylin Atalay, Candan Erçetin'e bestesi Candan Erçetin'e ait 'Gamsız Hayat' şarkısına yer verildi.

2. Erkan Petekkaya - Yollar Seni Gide Gide Usandım

TV8 ekranlarında her Cuma yayınlanan ve milyonları ekranlara kilitleyen Kırmızı Oda dizisi, her hafta farklı hayatları ve farklı psikolojik rahatsızlıkları evlere getiriyor. 23.bölümde diziye panik atak bozukluğu ile dahil olan Delikanlı Sadi karakterine Erkan Petekkaya hayat vermektedir. Erkan Petekkaya'nın hayat hikayesi merak edilirken, dizide söylediği türkü de gündem olmuştur. Şarkı bir Hüseyin Turan bestesi.

3. Gülay - Mucize

Gülay’ın 2016 albümünde yer alan şarkı Kırmızı Oda dizisinde 25. Bölümde Kumru’nun iç acıtan hikayesiyle karşımıza çıkıyor.

4. Şebnem Ferah - Sil Baştan

Kırmızı Oda’da Alya, Şebnem Ferah’ın “Sil Baştan”ı ile yeni bir hayata başladıTV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda hikayeleri ve şarkılarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Kırmızı Oda'da Alya'nın hikayesinin mutlu bitişi ile çalan Şebnem Ferah Sil Baştan şarkısı izleyenleri duygulandırdı…

5. Sertab Erener - Kız Leyla

Yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı dizinin bu bölümü, izleyicilere çok zor ve yutkunarak izledikleri sahnelerle doluydu. Bu sahnede çalan şarkının anlamı da büyüktü! Sezen Aksu ve Sertab Erener’in birlikte yaptıkları ve Sabancı Vakfı’na armağan ettikleri “Kız Leyla” şarkısı, Sabancı Vakfı’nın çocuk evlilikleri sorunuyla mücadelesine destek olmak için yazıldı ve bestelendi.

6. Sezen Aksu – Farkındayım

Sezen Aksu'nun Yaz Bitmeden albümünden, ne gemiler yaktım diye bağırmamızı sağlamış, bu kızı yeniden büyütmeye karar verdirmiş güzel şarkısı.

7. Şebnem Ferah - Hoşçakal / Can Kırıkları

Kırmız oda 18. Bölümde karşımıza çıkan Şebnem Ferah şarkısı Boncuk ve Can’ın duygusal hikayesine eşlik ediyor.

8. Kırmızı Oda - Deli Kızım Uyan

TV8 ekranlarının sevilen dizisi Kırmızı Odanın 18 aralıkta yayınlanan bölümü en çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı. Bölümde çalan şarkı ise en az Boncuk’un hikayesi ve sahneleri kadar geceye damga vurdu.

9. Sertab Erener - Aldırma Deli Gönlüm

90larda dilimizden düşmeyen Sertap Erener şarkısı bu sefer de Kırmızı Oda 17. Bölümde karşımıza çıkıyor. Şarkının iki farklı versiyonunu da dinleyebilirsiniz.

10. Sena Şener - Sevmeliyiz

Kısa sürede başarıya ulaşan genç ses Sena Şener, Kırmızı oda dizisininde sevmemeliyiz isimli şarkısıyla tıklanma rekorları kırdı.

11. Sezen Aksu - Yalnızlığım Yollarıma Pusu Kurmuş

Kırmızı Oda da başrol oyuncusu Binnur Kaya psikiyatri kliniğinin sahibi ve bir psikiyatristi canlandıracak. Psikiyatri kliniğinde doktorlarını ve onlara başvuran hastaların hayatlarını anlatacağı "Kırmızı Oda"da her hayat hikayesinin altında yatan acılar, sevinçler, mutluluk ve hüzünler izleyicinin de ruhunun kapalı kapılarını aralayacak. Hastalar o Güne kadar kimselere söyleyemedikleri sırları dile getirirken izleyiciler de kendi bugünleri, geçmişleri ve yarınlarına dair bir şeyler bulacak.

12. Ceza & Sezen Aksu - Gelsin Hayat Bildiği Gibi

23. Bölümün son sahnesinde çalan Sezen Aksu ve Ceza işbirliği arama rekorları kırdı. İkilinin bu şarkısı Ceza’nın 2006 çıkışlı yerli plaka albümünde yer alıyor.

13. Selda Bağcan - Ah Yalan Dünya

İzlenme rekorları kıran diziye efsane sesiyle eşlik eden Selda Bağcan’ın Ah Yalan Dünya adlı şarkısı 27. Bölümde kulaklarımızın pasını siliyor.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eylul-zengin

kız leyla...

depresifon

sezen aksu-bir çocuk sevdim..en güzelini unutmuşsunuz.

Görüş Bildir