Görüntü Yanıltıcı Olabilir: Instagram Fotoğraflarının Arkasındaki Gerçek!

 > 
5.8bPAYLAŞIM

Her gün, milyonlarca insan, fotoğraf çekip Instagram hesaplarına bu fotoğrafları yüklüyor. Peki bu fotoğrafların hepsi aslında göründüğü gibi mi? İşte Tayland'lı fotoğrafçı Chompoo Baritone'nin çalışmasının arkasında yatan mesaj da bu. Baritone'un göstermek istediği, Instagram fotoğraflarının ne kadar 'sahte' olabileceği. 

'Instagram ünlüsü' diye tabir edilen pek çok insan, hayatlarının, biz 'normal' insanlara göre olağanüstü gelen kısımlarının fotoğraflarını hesaplarında paylaşıyor. Eee bunu yaparken de tabii ki, filtrelerden fotoğraf kırpmaya kadar pek çok teknik kullanıyorlar. 

Onların hayatları, Chompoo Baritone'un çalışmalarına ne kadar benzer bilemiyoruz fakat, bildiğimiz bir şey var: Gördüğümüz her şeye inanmamalıyız! 

Daha fazla bilgi için: Facebook

Kaynak: http://www.boredpanda.com/truth-behind-i...
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nemesis-zender-one

Böyle olduğunu bilmeyen varmı aq

mabada

japonlar çok iyi yapıyor ya

erhan.yorulmaz

eeee biz fotoğrafçılarda aynı işi yapıyoruz. Fotoğrafta her şeyi gösteremezsin. Anlatmak istediğin şeye göre sadeleştirip açı, ışık ve bir çok şeye göre ayarlayıp çekiyoruz. İnstagramda paylaşılan fotoğraflar bundan farklı değil. Zaten güzel fotoğrafların çoğu profesyonel fotoğraf makinesiyle çekilen fotoğraflar.

Gizli Kullanıcı

eee bu bilinen bir gerçek stn ayrıca ne var ki bunda ? ...

beyazgozluksefa

Boş insan figürleri görüyorum.

Görüş Bildir