Görevini Bırakan Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın'ın Ardından Yapılan Yorumlar

287PAYLAŞIM

Bakalım yerine kim gelecek?

Geçtiğimiz aylarda AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'yeni anayasa' çıkışı sonrası yapılan yorum ve tartışmalara camiye çevrilen Ayasofya'ya "baş imam" olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın da katılmıştı.

Boynukalın, Twitter hesabından, “1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam’dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” ifadelerini kullanmış ve tepki çekmişti.

Kendisi daha önce de Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil'in Diyanet'e yaptığı "Yılmaz Özdil'in ve Cüneyt Akman'ın cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın" çağrısına destek vermişti.

Bugün ise AA'da Ayasofya-i Kebir Camii'nde imamlık vazifesini yürüten Boynukalın'ın görevinden ayrılma talebinde bulunduğu ve resmi olarak ayrıldıktan sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde akademik kariyerine devam edeceği yazıldı.

Ardından da Mehmet Boynukalın, Twitter hesabından istifa ettiğine dair bir metin yayınladı.

Bazı Twitter kullanıcıları bu kararı olumlu karşıladı.

Bazıları da imam Boynukalın'ın kendi isteğiyle görevini bırakmadığını, görevden alındığını söyleyerek tepki gösterdi.

Siz Boynukalın'ın istifasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
skadibitsingg

Ayasofyadan istifa etti üniversiteye gitti sanki daha iyi oldu şimdi orda siyaseti gençlere yapacak kim bilir beyin yıkayacak

kopekbaligi-eti

yaptıpığo

darkosman

Vay hocam vayy..bi gelip arkanda saf tutamadık..yediler seni..neyse söz paralel evrende sen ve ben mutlaka birgün mutlaka namaz kılacaz..hatta dua bile ederiz..

ozg59

Tam yobaz bu ya tam iyi olmuş keşke akademisyende olmasaydı ilahiyat senin neyine sen git iranda 3 5 cariye al harem kur

filter

:D Tipe bak. Hani kişiliği yüzüne vuran insanlardan. Bir tövbe çekip bakıyorum ibretlik

Görüş Bildir