Google Twitter'ı Satın Alacak mı?

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Google Twitter'ı Satın Alacak mı?

Google Twitter'ı Satın Alacak mı?

Facebook'un halka açılmasının ardından hisse fiyatlarının sert bir düşüşe geçmesi, Google'ın Twitter'ı önümüzdeki aylarda satın alacağı konusunda iddiaları tekrar gündeme getirdi. Google yöneticilerinin Twitter'ı ilk kurulduğu zaman satın alabilecekken almamalarından dolayı çok pişman olduğu zaten biliniyordu. Ancak Twitter'a yakın kaynaklar Google'ın hala Twitter'ı satın alabileceğini söylüyor.
Bu, iki taraf için de mantıklı bir alışveriş olabilir. Facebook'un 1 haftada %30 değer kaybetmesi çok net bir şekilde gösterdi ki borsa milyonlarca kullanıcısı olan ama yeteri kadar ciro üretemeyen sosyal medya platformlarına, ilk yatırımcıları kadar değer vermiyor. Bu tabiki de Twitter'ın değerinin hızla düşmesine sebep oluyor. Twitter'ın aynı sürede özel fonlarda %15 ila %20 değer kaybettiği söyleniyor. Tüm bunlar Google'ın ağzını sulandırmaya yetiyor.

Son 3 nokta:
- Twitter'ın reklam modeli, tweet akışına yerleştirilecek metin içeriğine göre hedeflenmiş reklamlar olacak. Bu işin mucidi ve en iyisi Google..
- Twitter'ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı bu aralar pek Twitter ofisinde takılmıyor. Daha çok vaktini yeni şirketi Square'de geçiriyor. Twitter'ı yöneten profesyonel CEO Dick Costolo ise zaten daha önceden bir şirketini Google'a satmış. Neden bir daha satmasın?
- Google masaüstü web'i organize ederken, twitter mobil web'i organize ediyor. Önümüzdeki 5-10 senede internet'in çok büyük bir kısmının mobil olacağı aşikar.

İzleyip göreceğiz.

Kaynak: http://www.businessinsider.com/facebook-fallout-suddenly-it-feels-like-google-is-actually-going-to-buy-twitter-2012-6

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BorsaCEODeepMindFacebookGoogleSosyal MedyaTwitterweb
Görüş Bildir