Google Tüm Sohbet Servislerini Birleştirdi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Google Tüm Sohbet Servislerini Hangouts Altında Birleştirdi

Bir süredir Google’ın tüm mesajlaşma uygulamalarını bir araya toplayacağı konuşuluyordu. Babble ve benzeri isimler ile anılan ve tüm platformlar için yayınlanacağı tahmin edilen uygulama dün arama motoru devinin Google I/O etkinliğinde tanıtıldı. Sahip olduğu video görüşme servisi Hangouts’un ismini kullanmayı tercih eden Google yeni mesajlaşma uygulamasını Android, iOS ve Chrome için yayınladı.

Hangouts ile Google’ın sahip olduğu Google Talk, Google Voice ve Google+ Hangouts uygulamalarını bir araya topluyor. Mobil ve masaüstü kullanıcıları artık bu uygulama üzerinden iletişimi sağlarken aynı yazılım üzerinden chat, sesli ve video görüşme yapabilecekler.

Google, yeni Hangouts ile son dönemin popüler mobil mesajlaşma uygulamalarının karşısına ciddi bir rakip olarak çıkmayı amaçlıyor. Benzer özelliklere sahip Whatsapp, Facebook Messenger, Skype, Viber gibi uygulamalar son dönemde 100 milyonları aşan aktif kullanıcı rakamlarına ulaşırken, Google sosyal ağı Google+, daha uzun geçmişe sahip olan Google Talk ve diğer uygulamalar ile dağınık bir görünüm çiziyordu.

Hangouts ile Google yönetimi sohbetlerin ‘uzun soluklu’ olmasını ve izlerinin (kullanıcı aksini talep etmedikçe) silinmemesini amaçlıyor. Geçmiş sohbetlere ait kayıtlar daha uzun süreli olarak tutulacak ve kullanıcılar aylar sonra bile onlara ulaşabilecekler.

Her ne kadar sunduğu mobil deneyim ön plana çıkıyor olsa da Google Hangouts masaüstünde Google Talk uygulamasını kullananları da yakından ilgilendiriyor. Chrome versiyonun indirerek kullanmaya başlayabileceğiniz uygulama ile tüm çevreniz hemen önünüze gelirken Talk’tan daha kapsamlı bir sohbet deneyimi yaşamaya başlayabiliyorsunuz.

Sosyalmedya.co

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidChromeDeepMindFacebookGoogleTercihiOSwhatsapp
Görüş Bildir