Google Street View Şoförüne Tutuklama

 > -

Google Street View Şoförüne Tutuklama

Google Street View Şoförüne Tutuklama

Google'ın Street View araçlarının başına çok olay geldi ama bu, ilk kez yaşandı!

Tayland 'da bir köyün sakinleri, Google Street View aracından şüphelenerek, şoförü tutukladılar. Google Street View servisi, üzerine kamera takılı otomobillerle sokaklarda dolaşarak, dünyadaki tüm şehirlerin sokak sokak üç boyutlu fotoğraflarını çekiyor ve bu fotoğrafları online olarak erişilebilir şekilde yayınlıyor.

Tayland'daki Sa-eab köyü sakinleri ise, köylerinin olduğu bölgede yapılacak baraja karşı uzun zamandır direnişteyken, köylerinde aniden beliren Googele aracını şüpheli bularak, şoförü tutukladılar ve sorgulamaya başladılar.

Köylülerin, şoförü bir Buddha tapınağına götürüp, sadece işini yaptığına ve köye baraj yapmak isteyenlere hizmet etmediğine dair yemin ettirdikleri açıklandı. Google yöneticileri, şoförün işini yaptığını ve baraj inşaatı ile bir ilgisi olmadığını açıkladıktan sonra köylüler şoförden özür dileyerek serbest bıraktılar.

Türkiye'de de Yandex 'in şehir sokaklarını fotoğraflaması, bazı kamu görevlilerince, "güvenlik zaafına" yol açacağı gerekçesiyle eleştirilmişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindGoogleYandexolay
Görüş Bildir