Google'ın Gözlüğüne Çok Sağlam Rakip Geliyor!

10PAYLAŞIM

Google'ın Gözlüğüne Çok Sağlam Rakip Geliyor!

Google'ın Gözlüğüne Çok Sağlam Rakip Geliyor!

Google'a akıllı gözlük konusunda meydan okuyan devlere bir yenisi daha eklendi!

Sony, Google'ın akıllı gözlüğüne karşı piyasaya süreceği akıllı gözlüğünü medyaya duyurdu. Henüz prototip aşamasında olan gözlük, Google Glass 'ın aksine, bir kulağın yanına takılan minik bir ekrandan değil, tam bir gözlükten oluşuyor. Kullanıcı normal bir gözlük gibi akıllı gözlüğü taktığında, garip bir görüntü oluşturmadan hatta bir dijital gözlük taktığını belli etmeden dolaşabiliyor.

Medyaya tanıtılan demoda, bir kullanıcı havaalanında 'ı takarak, check-in kontuarlarını arıyor, gözlük de kullanıcıya ok işaretleri ile kontuarlara giden yolu tarif ediyor.

Gözlükte ayrıca gömülmüş bir kamera ve mikrofon da bulunuyor. Bu sayede gözlük üzerinden fotoğraf ve video çekmek mümkün oluyor. Ayrıca artırılmış gerçeklik uygulamalarını çalıştırabiliyor. Gözlük Android telefonlarla uyumlu çalışıyor ve pek çok veriyi de telefondan alıyor. Gelen aramalara cevap vermek gibi özellikler de gözlüğün yetenekleri arasında.

Sony, yakında gözlüğün SDK'sını ( Software Development Kit ) yayınlayacağını da bildirdi. Bu da yazılımcıların onun için sayısız uygulama üretebilmesi anlamına gelecek. Fakat şimdilik tarihler hakkında net bir bilgi yok.

chip

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir