Görüş Bildir

Google'ın Geliri, Youtube'la İkiye Katlandı

Anasayfa > Gündem

Google, 2015'in ikinci çeyreğine ait finansal tabloyu açıkladı. Teknoloji devi bir yıl öncesine oranla gelirlerini yüzde 11 artırarak 11,7 milyar dolara çekti.

Google, yeni teknoloji şefi Ruth Porat'ın önderliğinde gelirlerini belirgin ölçüde artırmayı başardı. Firma ikinci çeyreğe ait rakamlarını açıklarken, en büyük gelir beklendiği gibi reklamlardan elde edildi.

Reklam gelirleri bir yıl önceki aynı çeyreğe oranla yüzde 11 artarak 16 milyar dolara yükseldi. Porat, gelirlerin artışında mobil arama reklamlarının ve YouTube'un büyük etkisi olduğunu söylerken, gelirlerin geri kalanı büyük oranda Google Play tarafından geldi.

Google 2014'ün ikinci çeyreğine oranla gelirlerini artırsa da, firmanın söz konusu yıl gördüğü artış oranı daha yüksekti. 2014'ün ikinci çeyreğinde, geçmiş yılın aynı çeyreğine oranla yüzde 22'lik gelir artışı sağlanmıştı.

Teknoloji Oku

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Rukawa Kaede

Ne geliri yahu YouTube'tan uzun süredir zarar ediyordu. O kadar video verisini depolamak ucuz olmasa gerek. Zarardır o zarar gelir olsa yerinde duramazsın.

Pasif Kullanıcı

Bir reklam var bazen izleyeceğim şeyi bırakıp reklam izlerken buluyorum kendimi

dzvezda

Video'yu izlerken ara verip reklamı izlettiriyorlar.. çok normal