Google'ı Fena Kızdırdılar!

 > -

Google'ı Fena Kızdırdılar!

Google'ı Fena Kızdırdılar!

Avrupa'nın büyük ülkelerinden birinde Google şoku yaşanıyor! İşte Google'ın "posta koyduğu" o ülke!

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen, Fransız Hükümeti'nin Google'dan sitesinde kullandığı her bir Fransız bağlantısı için telif ücreti talep etmesi konusu basında geniş yankı bulmuştu. Konuyla ilgili yasal yaptırım hazırlığında olan Fransız Hükümeti gerilimi iyice tırmandıran taraf oldu.

Hatırlayacağımız üzere Fransız Hükümeti Google'ın Haberler bölümünde Fransa kökenli şirketler veya Fransız haberleriyle ilgili kullanacağı içerik için telif ücreti uygulamasını gündeme getirmişti. Google ise bu talebi tehditkar bir tavırla geri çevirmiş, uygulama hayata geçerse Google News'de Fransız sitelere yer vermeyeceğini belirtmişti.

Fransız Hükümeti'nin aldığı bu karar Google'dan çok kendilerini zararlı çıkaracak gibi görünüyor. Zira en basitinden arama devi Fransız gazetelerine ayda ortalama 4 milyar tık kazandırıyor . Ayrıca uluslararası çalışan şirketler de Google'dan fazlasıyla nasiplenenlerden. Dolayısıyla Fransa Google'la inatlaşmaya devam ederse, Fransız şirketlerin de uluslararası arenada etkinliğinin azalması kaçınılmaz.

Günümüzün en karlı kazanç kapılarından olan internet, Fransız Hükümeti'nin de dikkatini çekmiş olacak ki pastadan pay almak için onlar da sıraya girmiş durumda. Ancak Fransız Hükümeti'nin bu şark kurnazlığı, uzun vadede kendilerine kardan çok zarar getireceğe benziyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindFransaGoogle
Görüş Bildir