Google Glass Sizi Kıyafetinizden Tanıyacak!

 > -

Google Glass Sizi Kıyafetinizden Tanıyacak!

Google'ın gelecekten fırlayan gözlükleri sizi yüzünüzden değil, bakın nerenizden tanıyacak!

Google Glass için geliştirilen ilk üçüncü parti uygulama , insanları kıyafetlerine göre tanıyabiliyor.

Duke University araştırmacıları tarafından geliştirilen, Google'ın da fon desteğini arkasına alan uygulama (PDF), insanları kıyafetlerine , ayakkabılarına, takılarına ve gözlüklerine göre tanıyabiliyor. Uygulamanın programcıları, Google Glass ile arkadaşlarınıza baktığınızda her birinin ismini görebileceğinizi söylüyor.

Programcılar, isimlerin görünmesini istemeyenlerin sadece Tweet mesajlarını paylaşabileceklerini söylüyor. Geliştiriciler, "havaalanındaki insanlar, 'taksiyi paylaşacak biri aranıyor' Tweet'ini paylaşabilirler " örneğini veriyor.

Uygulama, o an telefonlarını kullanan kullanıcıların birkaç fotoğrafını çekiyor ve bu fotoğrafları " spatiogram " adında bir dosyada saklıyor, kullanıcının " parmak izi " yakındaki akıllı ceplere yayınlanıyor. Kullanıcı, Google Glass sahibinin görüş alanına girdiğinde ekranda onu tanıtan bir ok ve bilgi görünüyor.

PivotHead kameralarıyla ve Samsung Galaxy cepleriyle yapılan testte Google Glass'ın insanların yüzde 93'ünü tanıdığını söylüyor (ön taraftan). Arkası dönük ve diğer açılardaki insanları tanıma biraz daha yavaş olsa da, başarısı yüzde 96 ile oldukça yüksek.

Programın yüz yerine kıyafetleri kullanmasının nedeni ise gizlilik. Örneğin şapkanızı değiştirmek, sizi yeniden isimsiz hale getiriyor.

Chiponline

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindGoogleSamsung
Görüş Bildir