Görüş Bildir
Haberler
Google Glass Avrupa'da

Google Glass Avrupa'da

Batuhan
24.06.2014 - 10:56

Google Glass Avrupa'da

Google'ın akıllı gözlüğü Glass, ABD'den sonra ilk kez farklı bir ülkede satışa sunuluyor. Akıllı gözlük, ABD'den sonra ilk olarak İngiltere'de piyasa sürüldü.

Yaklaşık 2 yıldır sadece ABD'de kısıtlı sayıda kişi tarafından test edilen Google'ın akıllı gözlüğü Glass, Avrupa kıtasında da satışa sunuluyor.

Gözlük ABD dışındaki ilk ülke olarak İngiltere'de piyasaya sürüldü. ABD'de olduğu gibi Beta programı kapsamında satılacak olan gözlüğe sahip olmak için 1000 pound ödemek gerekiyor. ABD fiyatı 1500 dolar olan gözlüğün İngiltere fiyatının karşılığı 1700 dolara denk geliyor.

Video kayıt edebilen gözlük aynı zamanda fotoğraf da çekebiliyor. Akıllı telefon üzerinden internete bağlanabilen Google Glass, internette arama da yapabiliyor.

Halen Beta aşamasında bulunan gözlüğün ne zaman tam anlamıyla piyasaya sürüleceği konusunda bir bilgi bulunmuyor. Testlerin başladığı ilk günlerde herkese satılmayan gözlük, son aylarda 1500 dolar veren herkesin sahip olabileceği bir ürün haline geldi. Gözlüğün İngiltere'de de satışa sunulması önümüzdeki günlerde farklı ülkelerde de piyasaya sürüleceğinin habercisi olabilir.

Kaynak: Google

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/goo...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın