Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Google Glass, Alışveriş Sektörü İçin Ne Anlama Gelebilir?

İş Yaşamı-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Google Glass, Alışveriş Sektörü İçin Ne Anlama Gelebilir?

Google Glass, Alışveriş Sektörü İçin Ne Anlama Gelebilir?

Teknoloji meraklıları ve elektronik ürünlere ilgi duyan kişiler ve bu grubun özellikle “early adopter” diyebileceğimiz kesimi, fikir olarak duyurulduğu ilk andan beri Google Glass‘ı merakla bekliyor. Ancak Google Glass yalnızca bir fetiş aracı mı olur yoksa günlük alışkanlıklarımızı kökten değiştirme kudretine sahip olur mu, işte o kısmı anlamamız için biraz daha vakte ihtiyaç var.

Yine de bundan birkaç sene önce hayatımızda bugünkü kadar yer kaplamayan akıllı telefonların günlük alışkanlıklara ve iş yapış yöntemlerimize şekil veriyor olduğunu düşündüğümüzde Google Glass’tan da benzer bir etkiyi beklemek hayalperestlik olmayabilir.

Peki Google Glass alışveriş sektörü için ne anlama gelebilir?

Henüz satışta olmayan bir cihaz için iddialı değerlendirmelerde bulunmak yanlış olacaktır ancak geçtiğimiz gün yayınlanan ve şu sıralarda epey konuşulan yeni Google Glass videosuna göz attığımızda belli noktalarda fikir edinmemiz mümkün. Google Glass, online alışveriş özelinde alışkanlıkları değiştirmekten ziyade, alışveriş deneyimini zenginleştirme ve kolaylaştırma potansiyeline sahip. Yani şimdilik akıllı telefonunuzdan farklı olması mümkün değil gibi gözükse de, vücudun yeni bir uzvu gibi ellerinizi kullanmadan çalışan bir Google Glass aslında yepyeni bir deneyim demek.

Aşağıdaki videonun belli saniyelerinde görülen alışverişe çekilebilecek anlardan ve gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel diğer fırsatlardan bahsedelim. Hatta siz de yorum olarak görüşlerinizi ve olası tahminlerinizi lütfen belirtin.

Sosyal alışveriş Videonun 54. saniyesinde (ve daha birçok anında) görüldüğü gibi Google Glass yüzünüzdeyken görüntülü görüşme yapmanız mümkün (ve bu elinizdeki telefon ile görüntülü görüşme yapmaktan aslında tamamen farklı bir deneyim). Yani alışveriş deneyiminizi, fikrine önem verdiğiniz ama yakınınızda olmayan kişilerle de paylaşabileceksiniz. Kabinden çıkıp sevgilinize gösterdiğiniz kıyafeti düşünün; şimdi kabinden çıkıp aynanın karşısına geçtiğiniz ve aktif hale getirdiğiniz Google Glass üzerinden görüntülü görüşmeyi hayal edin. Bu bilgisayar başında alışveriş yaparken de gerçekleşebilir, mağazada da.

Yazının Devamı İçin Tıklayınız

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindGoogle
Görüş Bildir