Zuckerberg Artık Google İçin Çalışacak!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Google Facebook’un Ortağı Wildfire’ı Satın Aldı

Google Facebook’un  Ortağı Wildfire’ı Satın Aldı

Google son dönemin ses getiren satın almalarından birine daha imza attı. Arama motoru, portföyünde Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, YouTube ve LinkedIn gibi sosyal medyanın büyüklerinin bulunduğu dijital pazarlama ve reklam şirketi Wildfire‘ı satın aldı. Wildfire, satın almayı resmi blogundan duyururken, anlaşmanın finansal detaylarıyla ilgili resmi ağızdan bir bilgi yok. Ancak farklı haber kaynakları, Google’ın bu anlaşma için 250 milyon dolar ödediği yönünde yoğunlaşıyor.

Wİldfire'da Mark Zuckenberg'in kız kardeşi de çalışıyor..

Wildfire, son dört yıl içinde hızlı bir büyüme yakalamış başarılı bir şirket. Şirket şu anda 400 çalışanla 16 bin müşteriye hizmet veriyor. Wildfire’ın bu başarısı daha önce Facebook’un da ilgisini çekmiş ve 250 milyon dolara satın almak istediğine dair iddialar ortaya atılmıştı.

Google’ın Wildfire’ı özellikle Google+’ta yarışma, çekiliş ve oyun gibi marka faaliyetlerine yazılım ve servis desteği sağlamak için bünyesine kattığını söyleyebiliriz. Ancak bu durum Wildfire’ın tamamen Google için çalışacağı anlamına gelmiyor. Zira şirket yaptığı açıklamada, Google’ın rakipleri dahil, müşterilerine verdiği desteğin devam edeceğini belirtiyor.

Diğer yandan Google’ın Wildfire seçimini değerlendirecek olursak, şirketin halihazırda başka satın alma girişimlerinin de bulunduğunu belirtmekte fayda var. Nitekim Google daha önce bir başka dijital pazarlama şirketi Buddy Media‘yı satın almak istemiş ancak $689 milyon dolara Salesforce’a kaptırmıştı. Dijital pazarlama alanındaki lider şirketlerden Vitrue ve Involver’ı ise Oracle satın aldı. Yani Wildfire bir bakıma Google’ın elindeki tek seçenekti. Aynı zamanda Google bu satın almayla birlikte en büyük rakibi Facebook’un baş pazarlama ortağını bünyesine katmış oldu.

Haberin Tamamı İçin:

Zuckerberg artık Google için çalışacak!

Zuckerberg artık Google için çalışacak!

Google, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in kız kardeşinin de çalıştığı Wildfire Interactive'i satın aldı, iki kardeşi birbirine rakip yaptı.

İnternet devi Google, sosyal medyada gücünü artırmak adına bu alanda hizmet veren ve şirketlerin sosyal medya bölümünü yöneten reklam şirketi Wildfire Interactive'i 250 milyon dolara satın aldı. Aylar önce Facebook'un aynı şirketi satın alacağı iddia ediliyordu.

BUDDY'İ ALAMADI KANCAYI WILDFIRE'A TAKTI

Google, daha önce reklam şirketi Buddy Media'yı almak için mücadele etmiş; ancak şirketi daha baskın çıkan ve 700 milyon dolar ödeyen SalesForce'a kaptırmıştı.

KIZ KARDEŞİ RAKİBİ OLDU

Google'ın Wildfire Interactive'i almasıyla birlikte ilginç bir ayrıntı da ortaya çıktı. Facebook'un kurucusu olan Mark Zuckerberg'in kız kardeşi Arielle Zuckerberg'in çalıştığı şirketi alan Google, böylece iki kardeşi de birbirinin rakibi yaptı. Şirkette ürün müdür yardımcısı olarak çalışan Arielle, artık bir Google çalışanı. Kardeşi Mark'ın karşısına çıkan Arielle, sosyal medyada Mark'ın Facebook ile yakaladığı hakimiyeti bitirmek için mücadele verecek.

MARK'IN KAYINBİRADERİ

Şirketin ürün stratejisti olan Harry Schimidt’in Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in kayın biraderi olduğu öğrenildi. Donna Zuckergberg’le evli olan Schimidt, Wildfire’da baldızı olan Arielle Zuckerberg’le birlikte çalışıyor.

ZUCKERBERG KARDEŞİNİ FACEBOOK'A İSTİYOR

Business Insider'ın iddiasına göre ise Mark, kardeşi Arielle'nin Facebook'a gelmesi için uğraş verdi ancak şu an için bir netice alamadı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindFacebookGoogleMark ZuckerbergPinterestSosyal MedyaTwitterYoutubeoyun
Görüş Bildir