Google Do A Barrel Roll Yazdığınızda Neler Oluyor?

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Google Do A Barrel Roll Yazdığınızda Neler Oluyor?

Google Do A Barrel Roll Yazdığınızda Neler Oluyor?

Google'da arattığınız kelimelere dikkat edin ve Google soru sormakta yaratıcı olun. Google'a 'do a barrel roll' yazdığınızda ne olduğunu biliyor musunuz?

Google'da arattığınız kelimelere dikkat edin ve Google soru sormakta yaratıcı olun. Google'a 'do a barrel roll' yazdığınızda ne olduğunu biliyor musunuz?

Do A Barrel Roll: İnternette arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? 'do a barrel roll' yazdığınızda tüm sayfanın döndüğünü göreceksiniz.

En yalnız sayı hanigisi: Google'a zor sorular sormaktan çekinmeyin. 'What is the loneliest number' (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda Google'ın hesap makinesi, size '1' cevabını verecek.

Google'da 'Askew' veya 'tilt' aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

'Google gravity' yazın ve 'Kendimi şanslı hissediyorum' düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz.

Arama kutusuna 'let it snow' (kar yağdır) yazın.

Recursion: 'Kendini sonsuz olarak tekrar etme' anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor

Chuck Norris nerede: 'Where is Chuck Norris?', 'find Chuck Norris' yazarak arama yaptığınızda, 'Google Chuck Norris'i aramayacak ve Google aramaları, gizli ve eğlenceli sürprizlerle dolu , Eğer şanslıysanız o sizi bulur , Çünkü siz 'Chuck Norris'i bulamazsınız, o sizi bulur.' mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.

Pig Latin Google yazdığınızda bozuk latince kullanan Google'a erişmek mümkün. Bu adresten ise Google'ı Latince, Korsan ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da mümkün.

Google'a let me Google that for you' yazıp ilk sonucu tıklayınca Google adeta dalga geçiyor.

Google'ı kullanamayanlar için' diye bir seçenek çıkıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindGoogleSavaş
Görüş Bildir