Google'dan Windows 8'e Arama Uygulaması

-

Google'dan Windows 8'E Arama Uygulaması

Google'dan Windows 8'E Arama Uygulaması

Google, Windows 8'e özel uygulamasını resmen indirmeye sundu. Peki bu uygulamada neler var?

Microsoft 'un en büyük rakiplerinden biri olan Google , Windows 8 'e özel arama uygulamasını kullanıma sundu. Windows Store 'da beliren uygulama, Windows 8'in varsayılan arama motoru Bing'i kullanmak istemeyenleri hedef alıyor.

Windows 8'in arama " charm "ında Bing'i kullanmak istemeyen kullanıcılar, Google'ın Windows 8 uygulamasını yükleyerek metin ve görsel araması gerçekleştirebiliyor, internette sesle arama yapabiliyorlar. Uygulama içerisinde Gmail, Maps, Drive, Google+, YouTube gibi diğer Google hizmetlerine bağlantılar da var.

Google uygulamasının garip yanı ise sadece Windows 8'e özel olması ve Windows RT 'yi desteklememesi. Windows Store'daki uygulamaların hemen hemen hepsi, hem Windows 8'i hem de Windows RT'yi destekliyor. Dokunmatik cihazlarda kullanılacak olan Windows RT'yi dışarıda bırakan bir Metro uygulamasının ne kadar işe yarayacağı da tartışılabilir.

Bu eksikliğin ilerideki güncellemelerle giderilmesi mümkün olabilir. Google'ın diğer hizmetleri için Windows 8 uygulamaları üzerinde çalışıp çalışmadığı konusunda ise şimdilik elimizde bir veri yok.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindGmailGoogleMicrosoftWindows 8Youtube
Görüş Bildir