Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Google’dan Şili’ye Yeni Veri Merkezi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Google’Dan Şili’Ye Yeni Veri Merkezi – Teknolog.Com

Google’Dan Şili’Ye Yeni Veri Merkezi – Teknolog.Com

Latin Amerika’daki kullanıcılarını unutmayan Google, daha hızlı ve rahat internet kullanımı sağlamak adına Şili’de bir veri merkezi kurma çalışmalarına başladı.

Başkent Santiago yakınlarındaki Quilicura belediyesine bağlı bir yerde kurulacak olan yeni veri merkezinin inşaatına başlandı. Google, konuyla ilgili olarak internet sayfasında “Latin Amerika’daki internet kullanıma arttıkça, insanlar bilgi ve eğlence arayışlarını da arttırıyorlar. Elbette gelişecek yeni iş kollarının ve arkadaş ve akraba ilişkilerinin de bunda rolü büyük.” ifadelerini kullandı. “Bu veri merkezini de Latin Amerika’daki kullanıcılarımızın Google servislerini sorunsuz ve en hızlı şekilde kullanacaklarından emin olmak için kuruyoruz.” diye de eklendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 6 adet veri merkezi bulunan bu arama devi, Finlandiya ve Belçika’da da veri merkezleri yaptırmıştı.

Ayrıca Google, geçen yıl Asya’da Hong Kong, Singapur ve Tayvan’da da veri merkezleri yaptıracağına ilişkin planları olduğunu duyurmuştu.

Şili’deki tesis, 2013 sonunda çalışır vaziyette olacak. Hong Kong ve Tayvan’daki veri merkezlerinin de gelecek yıl aktif olacağı düşünülürken, yüksek bir ihtimalle Singapur’daki tesis de o zamanlarda faaliyete geçecek.

Alexa’nın verilerine göre Google ve sahip olduğu devasa video sitesi YouTube, Güney Amerika’da ziyaret edilen en yoğun 5 site arasında. Özellikle Brezilya, Şili, Kolombiya ve Venezuela’dan çok yoğun bir ziyaretçi akını mevcut.

Google, Şili’de inşaatına başlanan veri merkezine yaklaşık 150 milyon dolarlık bir yatırım planlıyor. Ve tesis, Google’ın dünyanın diğer yerlerinde kullandığı çevre dostu standartlara sahip olacak.

Açılışının ardından yaklaşık 20 kişinin çalışacağı düşünülen tesiste bilgisayar teknisyenleri, mühendisler, yemek dağıtıcıları ve güvenlik görevlileri bulunacak.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBelçikaBrezilyaDeepMindGoogleHong KongYoutube
Görüş Bildir