Google'dan Maurice Sendak İçin Hareketli Doodle

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Google'dan Sendak'la Macera Doodle'ı

Google, ABD edebiyatına damgasını vurmuş ve yakın zamanda aramızdan ayrılan Maurice Bernard Sendak'ın yaş günü için özel doodle hazırladı.

Maurice Sendak ABD'li çocuk edebiyatı desinatör ve yazarı.

En çok 1963 yılında yayınlanan Where the Wild Things Are isimli resimli çocuk kitabı ile tanınmaktadır.

Maurice Sendak kimdir?

Bugün ABD edebiyatına damgasını vurmuş ve yakın zamanda aramızdan ayrılan Maurice Sendak'ın yaş günü. Google bugün kendisini bir animasyon dizisiyle tanıttı. Maurice Sendak , 10 Haziran 1928 tarihinde Amerika'da dünyaya geldi.

Tam adı Maurice Bernard Sendak olan yazar çocuk edebiyatı üzerine eserler kaleme almıştır. Aynı zamanda iyi bir ressam olan Maurice Sendak "Where the Wild Things Are (Canavarlar Ülkesi)" adlı resimli çocuk kitabını da yazarak tüm zamanların sevilen en iyi resimli kitabını dünya edebiyatına kazandırmıştır.

Yoksul bir yahudi ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelen Sendak, Terzi bir babaya sahipti ve para kazanmak için eğitimini yarıda bırakarak çalışmaya başlamıştı.

1956 yılında Kenny's Window adlı ilk resimli kitabı raflardaki yerini almıştır. Onu dünyaya asıl tanıtan eseri olan "Canavarlar Ülkesinin Kralı" adlı eseri ise en iyi, resimli çocuk kitabı olarak Caldecott ödülünü kendisine kazandırmıştır.

Hasta olan annelerine süt alabilmek uğruna para kazanmak için çalışan iki kardeşin öyküsünü anlattığı "Brundibar" adlı eseri yazarın en çok gurur duyduğu kitabıdır. Haberin alındığı kaynak » www.aktifhaber.com

Haberin Tamamı İçin:

Maurice Sendak Kimdir?

Tam adı Maurice Bernard Sendak olan Amerika'lı çocuk edebiyatı desinatör ve yazarı Maurice Sendak , 85'inci doğum gününde Google tarafından unutulmadı ve bugün Google anasayfasını, Maurice Sendak için hazırlamış olduğu Doodle ile süsledi.

10 Haziran 1928 tarihinde dünyaya gözlerini açan ünlü çocuk edebiyatı yazarı Maurice Sendak, 8 Mayıs 2012 tarihinde gözlerini hayata kapamıştır. Aramızdan kısa sıra önce ayrılan Maurice Sendak için Google tarafından hazırlanan animasyon tadındaki Doodle'ı, Google anasayfası üzerinde izlemenizi tavsiye ederim.

1956 yılında Kenny's Windows adlı ilk resimli kitabı raflarda yayınlanan ünlü yazarın en tanınmış eseriyse 1963 yılında yayınlanan " Where the Wild Things Are " isimli çocuk kitabıdır ki kendisine en iyi resimli çocuk kitabı olarak Caldecott ödülünü kazandırmıştır.

Tamindir

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriDeepMindGoogleWindows 8
Görüş Bildir