Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Google 4. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

 > 
5PAYLAŞIM

Teknoloji şirketleri 2014 yılı 4. çeyrek finansal sonuçlarını açıklamaya devam ediyor. İşte Google'ın açıkladığı çarpıcı rakamlar.

Teknoloji şirketleri 2014 yılının son çeyreğine yönelik finansal sonuçlarını açıklamaya devam ediyor. Bu hafta içinde Apple, LG gibi şirketlerden sonra internet devi Google da geçtiğimiz yılın 4. çeyrek rakamlarını resmen duyurdu.

Tahminler tuttu

Yapılan resmi açıklamaya göre, şirketin 4. çeyrek geliri 16.87 milyar dolar oldu. Bu rakam bir önceki yıla oranla yüzde 17'lık bir artış anlamına geliyor. Şirketin trafik kazanma maliyetleri düşüldüğünde geliri 14.48 milyar dolar olarak açıklandı. Bu rakam Yahoo Finance'ın 14.61 milyar dolarlık tahminine oldukça yakın.

Rakamlarla Google'ın 2014 yılı

Genel olarak analist beklentilerini boşa çıkarmayan Google'ın bilançosunda dikkat çekici diğer verileri ise şu şekilde:

- Google sitelerinin sağladığı son çeyrek geliri 12.43 milyar dolar oldu. Gelirler geçtiğimiz yıla göre yüzde 18'e kadar artış gösterdi,

- Google ağları son çeyrekte yüzde 6'lık artış kaydetti ve gelirleri 3.72 milyar dolara yükseldi,

- Ücretli tıklamalar 2014 yılı üçüncü çeyreğinde yüzde 11 oranında arttı,

- Google'ın yıllık geliri 66 milyar dolar oldu ve yüzde 19 oranında yükseldi,

- Şirketin gelirlerinin yüzde 56'sı ABD dışından geldi. Birleşik Devletler dışındaki gelirler 10.23 milyar dolar olarak açıklandı.

ShiftDelete.Net

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir