Görüş Bildir

Gökçek'in Adamları ‘Gökçek Hizmeti'ne Saldırdı

Anasayfa > Gündem

Gökçek'in Adamları ‘Gökçek Hizmeti'ne Saldırdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yeni rant kapılarından AnkaraKart’ı metroya yatak getirerek protesto eden üniversitelilere Gökçek’in özel ve sivil adamları saldırdı. Saldırganlar küfürler ve tehditler savurdu, çakmak fırlattı, bir üniversiteliyi odaya kapattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda kart satışları ve ihaleleriyle yeni bir rant kapısı olarak uygulamaya koymaya başladığı AnkaraKart’ı ve AnkaraKart satış büroları önünde oluşan kuyruklar Öğrenci Kolektifleri tarafından protesto edildi.

Üniversiteliler, AnkaraKart satış bürosu önüne giderek sandalyelerde oturan yaşlıların yanına yatak koydu. “Bu bir Melih Gökçek hizmetidir” yazılı döviz ile Gökçek’in karikatürü ile uygulamanın sonuçlarını ve ulaşımın bir hak olduğunu anlatan üniversitelilere kısa bir süre sonra Gökçek’in özel güvenlikleri ile üzerlerinde EGO kartı bulunan kişiler saldırdı.

Saldırı sırasında üniversitelilere küfürler savuran ve çakmak fırlatan Gökçek’in özel ve sivil adamları, yaşananların görüntüsünü almaya çalışanlara ise “Basın diye bir şey yok” diye saldırdı.

Haziran İsyanı’ndaki sivil gerici-faşist saldırganları aratmayan bir biçimde üniversitelilere saldıran özel güvenlikler, bir üniversiteliyi de kendi odalarına kapatarak alıkoydu.

Sendika.Org/ Ankara

Kaynak: http://www.sendika.org/2014/01/gokcek...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?