Giysilerin Nasıl Temizlendiği Önemlidir!

-

Giysilerin Nasıl Temizlendiği Önemlidir!

Giysilerin Nasıl Temizlendiği Önemlidir!

Giysilerinizin nasıl temizlenmesi gerektiğini biliyor musunuz? İşte seçenekler...

Elde yıkama

Elde yıkama, zahmetli bir iş olmasına rağmen giysilerinizin uzun ömürlü olmasında etkilidir. Elde yıkayacağınız giysiyi ters yüz ettikten sonra, yıkama kabında tek olarak yıkayınız. (Başka renkli ürünlerde bir arada yıkandığında birbirlerini kirletebilirler.) 30 derece (ılık) suya, üzerinde tarif edildiği miktarda Ariel 3D Aktif karıştırınız.

Giysinizi ılık suya bastırıp kısa bir süre bekleterek ıslanmasını sağlayanız. ( Giysilerinizi kesinlikle uzun süre suda bekletmeyiniz. Islanan giysinizi çitilemeden suya bastırıp çıkarmak suretiyle 2-3 dakika yıkayınız. ( Giysiniz şayet aşırı kirli değilse kirini çabucak bırakacaktır.)

Yıkamadan sonra, giysinizi bir kere ılık suda, daha sonra akar soğuk suda iyice durulayınız. (İyi durulama çok renkli ürünlerde sabunlu kalmamasını sağlar.) Durulamadan sonra, giysinizi nazikçe sıkarak suyunu akıtınız. (Giyisinizi kesinlikle ıslak ve katlı bekletmeyiniz. Giysinizi direkt ısı almayan havadar bir yerde, çekmeden, buruşturmadan kurumaya bırakınız.

Giysinizi sererek kurutmanız ütü işlemini kolaylaştıracaktır. Eğer giysinizi sererek kurutacak yeriniz yoksa giysinizin beden ve kollarını ortalayarak ağırlığı dağıtmak suretiyle ipe asabilirsiniz. Giysinizi mandalla asmayınız; ütüde izlerini düzeltmeniz zor olabilir. Kesinlikle askıya asarak kurutmayınız. Askıda ve ağırlığı dağıtmadan ipte kurutma giysinizin sarkmasına sebep olacaktır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir