Taraftalar, Sporcuları Fiziken Yaşayacak: Alert Shirt

 > 
19PAYLAŞIM

Giyilebilir Teknolojiyle Taraftalar, Sporcuları Fiziken Yaşayacak: Alert Shirt

Giyilebilir Teknolojiyle Taraftalar, Sporcuları Fiziken Yaşayacak: Alert Shirt

Giyilebilir teknolojiler günümüzde akıllı gözlük ve saat odağında ilerlese de önümüzdeki dönemde hayalleri zorlayan bir noktaya ilerleyeceğini şimdiden söylemek mümkün.

Bu yönde Avustralya merkezli giyilebilir teknoloji odağındaki girişim WE:EX‘te taraftara sporcunun fiziken hissediklerinin aynısını deneyimlemesi için Alert Shirt‘i tanıttı.

Avustralya’da futbol maçlarının yayıncısı Foxtel için geliştirilen Alert Shirt ile taraftarlar, sporcunun heyecanını sinirini aynı anda ekran başında hissedebilecek. Yapılan işlem teoride basit görünse de kolay değil; Sporcunun t-shirt’üne yerleştirilen sensörler aracılığıyla edinilen bilgi ekran başındaki taraftarın giyilebilir teknolojisine aktarılacak.

Sporcunun sensörlerinden gelen bilgiler akıllı telefon aracılığıyla Bluetooth üzerinden taraftarın t-shirt’e iletiliyor. Aynı anda t-shirt’e gelen bilgiler fiziki hislere dönüştürülerek taraftara aktralıyor. Böylece taraftar şut öncesi sporcunun heyacanı, adrenali de dahil olmak üzere her şeyi birebir yaşayabiliyor.

Foxtel’in pazarlama kampanyası için yapılan giyilebilir teknolojinin şu an için satışı bulumuyor sadece Avustralya Futbol Ligi’nin üyeleri alabiliyor. İlerleyen süreçte nasıl bir yayılım göstereceği ve seri üretimi hakkında bir açıklamaysa bulunmuyor. iOS ve Android tabanlı cihazlarla çalışabilen giyilebilir teknolojiyle ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler buradan ulaşabilirler.

webrazzi

Haberin Tamamı İçin:

Alert Shirt: Feel what the players feel

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir