Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Girdiğiniz Anda İçinde Kaybolacağınız Muhteşem Uygulama Pinterest!

Anasayfa > Iq > Teknoloji

1. Nedir bu Pinterest?

1. Nedir bu Pinterest?

Pinterest, hemen hemen her konuda görselin paylaşıldığı bununla birlikte video paylaşım imkanı da sunan çok geniş bir sosyal ağ platformudur. 2010 yılında Amerika'da kurulmuştur. Amerika da trend olan sosyal ağ olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye'de de popüler olmaya adımlarımızı attık.

2. Peki ya, bu Pinterest ne işe yarıyor?

2. Peki ya, bu Pinterest ne işe yarıyor?

Pinterest, merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu da sizleri görsel ve videolarla besleyen bir sosyal alandır. Pinterest ile eğlenceli yolla bilgi edinebilir ve isterseniz siz de kendi sayfanızı oluşturup insanları bilgilendirebilirsiniz hatta ve hatta bunu bir işletme hesabına dönüştürüp avantaj bile sağlayabilirsiniz.

3. Pinterest'i diğer görsel iletişim platformlarından ayıran özellik "Pinleme özelliği".

3. Pinterest'i diğer görsel iletişim platformlarından ayıran özellik "Pinleme özelliği".

Pinterest, kullanıcılara iki şekilde imkan sunuyor. Kullanıcılar isterlerse kendi yükledikleri görselleri ve videoları, isterlerse de farklı kullanıcılar da gördükleri görselleri ve videoları pin adı altında paylaşabiliyorlar. Buna 'Pinleme' deniliyor.

4. Pano da mı var ?

4. Pano da mı var ?

Pinterest'te pano, ilgi alanlarınıza göre pinlerinizi kategorilere ayırmanızı sağlayan araçtır. Böylelikle ilgi alanlarınızı kategorilere ayırabiliyor ve pinlediğiniz içeriklerinizi panonuza kaydedebiliyorsunuz. Bu da size kategorisel bir paylaşım imkanı sunuyor. Çok düzenli değil mi? Seviliyorsun Pinterest.

5. Pinterest'in dünyasına giriyoruz! Neler paylaşılıyor bir bakalım.

5. Pinterest'in dünyasına giriyoruz! Neler paylaşılıyor bir bakalım.

Öncelikle ücretsiz üye olunuyor ve çok kolay bir şekilde giriş yapabiliyorsunuz. Pinterest dünyasında kullanıcılar genellikle; yemek tarifleri, moda, mimari, ev eşyaları, sanat gibi konulara ilgi gösteriyor ve bu kategorilerde yoğun bir şekilde paylaşım yapıyorlar. Sizin ilgi alanlarınız neler?

6. İşletme Hesabı (Onaylanmış Profil)

6. İşletme Hesabı (Onaylanmış Profil)

Pinterest'te işletme hesabı açmak demek markanın bir nevi Pinterest üzerinden pazarlanması demektir. Pinterest'te işletme hesabı, markaların ürünlerinin farklı ülkelerde görülmesine, tanınmasına olanak sağlıyor.  Ayrıca Pinterest, işletme hesapları için analiz ve istatistik araçlarını kullanıma sundu. İşletmeler bu araçla ürünlerinin görüntülenme, tıklanma, hedef kitle gibi geniş istatistiklerini görebiliyorlar. Böylelikle markalarının eksik yönlerini belirleyip markalarını o yönde zenginleştirebiliyorlar.

Haydi! Artık hepimizin bir Pinterest hesabı olmalı... Hemen linke tıkla :)

Kaynak: https://pinterest.com
Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
5
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?