Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gezi Polemiğine 'Tecavüzcü Coşkun' da Girdi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Gezi Polemiğine 'Tecavüzcü Coşkun' da Girdi

Gezi Polemiğine 'Tecavüzcü Coşkun' da Girdi

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin, "Başbakan'ın Coşkun ile de görüşmesini tavsiye ediyorum. Bu da Türkiye'nin meselelerinin önünü açacaktır" dedi. Gazetecilerin 'Tecavüzcü Coşkun mu' sorusuna ise BDP'li Tan "Ben o kelimeyi kullanmam. Malum Coşkun işte" yanıtını verdi

Tan, düzenlediği basın toplantısında, Ak Parti hükümetinin 11 yıldır “metal yorgunu olduğunu, reform yapma melekelerini kaybettiğini” öne sürdü. Bu saatten sonra iktidarın aşkla ve şevkle yoluna devam etmesini beklemenin mümkün olmadığını savunan Tan, Türkiye’de yeni siyasal birlikteliklere ihtiyaç olduğunu söyledi.

“Bu iktidar siyaseten vefat etmiştir” ifadesini kullanan Tan, “Eğer iktidar ‘ayaktayım’ diyorsa o zaman doğru düzgün bir anayasayı getirsin, BDP ile uzlaşsın ve referanduma gidelim. Bu kadar hır gür içinde ‘ben hala başkan olmak istiyorum’ diyorsa, Züğürt Ağa filmindeki Şener Şen’in babasının durumuna düşersin. Köy yıkılıyor, ocaklar sönüyor, memleket gidiyor, aile dağılıyor, ne diyor; ‘ben karı isterim?” Gerdek gecesi de öldü biliyorsunuz. Tek derdin başkan olmak değilse buyur getir işte Meclis burada, AK Parti ve BDP grupları burada, doğru düzgün bir anayasayı milletin önüne koy” diye konuştu.

"COŞKUN İLE GÖRÜŞSÜN"

Başbakan’ın kimlerle görüşeceğine elbette kendisini karar vereceğini, dün bazı sanatçılarla bir araya geldiğini anımsatan Tan, “Başbakan’ın Coşkun ile de görüşmesini tavsiye ediyorum. Bu da Türkiye’nin meselelerinin önünü açacaktır” dedi.

"NECATİ ŞAŞMAZ'I ANLAYAMADIM"

Necati Şaşmaz’ın dün yarım saat açıklama yaptığını hatırlatan Tan, “Fakat benim zekam ve algılamam müsait olmadığı için yeterince anlayamadığım ne dediğini. Sanırım Coşkun’u dinlerse ve Coşkun açıklamada bulunursa biz de bir şeyler anlarız” diye konuştu. Gazetecilerin 'Tecavüzcü Coşkun mu' sorusuna ise BDP'li Tan "Ben o kelimeyi kullanmam. Malum Coşkun işte" yanıtını verdi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanDiyarbakırGezi ParkıNecati Şaşmaz
Görüş Bildir