Gezi Parkı'nda Miraç Kandili Hazırlıkları

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Gezi Parkı'nda Miraç Kandili Hazırlıkları

'Mülk Allahındır' sloganlarıyla ilk günden itibaren eylemlere ve Gezi Park’taki nöbet bekleyişine katılan ‘Anti Kapitalist Müslümanlar’ da Miraç Kandili için inananları direniş alanına çağırdı

Gezi Parkı protestoları 9. güne girerken, bu geceki Miraç Kandili için de direnişin merkezi haline gelen Gezi Parkı’nda bir hazırlık var.

Dün sosyal medya üzerinde paylaşılan bazı mesajların Gezi Parkı eylemlerine göndermede bulunarak Miraç Kandili’ni hatırlatması üzerine; hem olası provokasyonları önlemek, hem de park alanında 9 gündür mücadele eden her kesim ve inançtan insanın ortaklığını vurgulamak için uyarılar ve Miraç Kandili’ne yönelik hazırlıklar yapılıyor.

“Mülk Allahındır” sloganlarıyla ilk günden itibaren eylemlere ve Gezi Park’taki nöbet bekleyişine katılan ‘Anti Kapitalist Müslümanlar’ da Miraç Kandili için inananları direniş alanına çağırdı.

Dün gece Gezi Park’ta toplanarak eğlenceler düzenleyen kalabalıktaki ‘fısıltı gazetesi’yle yaygın olarak dolaşan, “Yarın Miraç Kandili, daha dikkatli oluyoruz; miting alanında içki içmiyoruz” uyarıları, el ilanları ve ağaçlara yapıştırılan bazı duyurularla da desteklendi.

T24

Haberin Tamamı İçin:

Gezi'de Kandil Simidi Dağıtılacak

Bu gecenin Miraç Kandili olması sebebiyle, Taksim’deki Gezi Parkı direnişçilerine kandil simidi dağıtılacak. Simidi dağıtacak kurum adının gizli kalmasını isterken, dağıtıma saat 5 civarında başlanması planlanıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren gazeteci ve yazar Foti Benlisoy, kandil simitlerinin dağıtımı hakkında “Muhtemelen herkese 1 simit ikram edilecek ama henüz ayrıntılar kesin değil. Dağıtım paralı olmayacak, zaten Gezi’de parayla bir şey alıp vermek gibi bir durum yok” diye konuştu.

Kandil simidi dağıtılması konusunda Gezi Parkı Direnişi’nin bir girişimi olmadığını belirten Benlisoy, “Bizim aldığımız bir kararın uygulanmasından ziyade, insanların insiyatifi ve yaratıcılığı sonucu ortaya çıkmış bir fikir bu. Bir kurum, bu akşamın Miraç Kandili olması dolayısıyla böyle bir şey düşünmüş. Biz de her desteği kabul ediyoruz ve minnettar oluyoruz” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıSosyal Medya
Görüş Bildir