Gezi Parkı G.Saray Taraftarını İkiye Böldü

 > -

Gezi Parkı G.Saray Taraftarını İkiye Böldü

Gezi Parkı G.Saray Taraftarını İkiye Böldü

Gezi Parkı'ndaki olaylara UltrAslan'ın sessiz kalması G.Saray taraftarı arasında bölünmelere neden oldu.

Taksim'deki Gezi Parkı'nda yaşanan olaylar Galatasaray taraftarını ikiye böldü. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin taraftar gruplarının Gezi'deki eyleme destek vermesine rağmen UltrAslan'ın bu konuda sessiz kalması dikkatlerden kaçmamıştı.

OLAY SİYASİ BOYUT KAZANDI

Galatasaray'ın taraftar grubu UltrAslan'dan konu hakkında dün yapılan açıklamada, Gezi Parkı'ndaki eylemlerin artık sadece doğa adına yapılmadığı ve olayın siyasi bir boyut kazandığı vurgulandı ve "ultrAslan Bağımsız Taraftar Oluşumu olarak Gezi Parkına destek verirken kimseden icazet almadığımız gibi bugün orada olmamak içinde kimseden telkin almadık, almayız! Herkesin siyasî düşünce ve görüşüne saygı duymakla beraber, ultrAslan olarak hiçbir siyasî görüşle ilgili bir duruş sergilemediğimiz gibi hiçbir siyasi hareketle bir bağlantımız, bir yakınlığımız olmamıştır ve hiçbir zaman da olmayacaktır." denildi.

BÖLÜNMEYE NEDEN OLDU

UltrAslan'ın Gezi Eylemi'nde tarafsız kalması sarı kırmızılı taraftarlar arasında bölünmeye neden oldu ve "Tek Yumruk" adı verilen ve Gezi Parkı'ndaki eyleme destek veren Galatasaray taraftar grubu ön plana çıktı.

Sosyal medyada UltrAslan'a tepkiler yağarken, Tek Yumruk ise övgü dolu yorumlar almaya başladı ve birçok UltrAslan üyesi artık yeni oluşumda yer alacaklarını belirttiler. Şimdi merak edilen konu ise bu bölünmenin sarı kırmızılı tribünlere nasıl yansıyacağı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranBeşiktaş Jimnastik KulübüFenerbahçeGalatasaray Spor KulübüGezi Parkıolay
Görüş Bildir