Gezi Parkı En Kalabalık Gününü Yaşıyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Gezi Parkı En Kalabalık Gününü Yaşıyor

Gezi Parkı En Kalabalık Gününü Yaşıyor

İstanbul Taksim'de devam eden Gezi Parkı eylemi, en kalabalık günlerinden birini yaşıyor.

Gezi Parkı ’ndaki eylemde bu akşam da şölen havasında başladı. Akşam saatlerinden itibaren binlerce eylemcinin akın ettiği Taksim Meydanı ve Gezi Parkı gösterilerin başladığı günden bu yana en kalabalık gecesini yaşıyor.

Sanatçıların ve sporcuların da gün içinde destek işçin akın ettiği meydanda festival havası hakim. Alanda diğer gecelerden faklı olarak yüzlerce çadır göze çarpıyor. Bu gece eylemini sabaha taşıyacak olan direnişçilerin sayısı her zamankinden fazla.

Saat 21:00’de Meydan ve Gezi Parkı’nda, tencere-tava çalma eylemine ıslık ve düdüklerle destek verilerek şenliğe başlandı.

Meydanda en çok dikkat çeken şey seyyar satıcıların fazlalığı. Alanda seyyar satıcıları denetleyen bir mekanizma olmadığı için her yerde bir satıcı direnişçilere hizmet veriyor. Alanda en çok yiyecek, özellikle de köfte satılıyor. 10 gündür biber gazı bulutlarının dolaştığı Taksim ve Gezi Parkı’nın üstüne bu gece köfte dumanı basmış durumda.

Meydandaki bir diğer ilginç görüntü ise ders çalışan yüzlerce öğrenci. Özellikle final dönemine giren üniversiteliler ve Üniversite sınavlarına hazırlanan liseliler buldukları bütün ışık kaynaklarının altında sınavlarına hazırlanıyor. Direnişçiler bu konuda da tam bir dayanışma içinde. Sınava girecek öğrenciler için “sınıfın adı halk, dersin adı özgürlük” adıyla kurulan küçük dersliklerde öğrencilere özellikle matematik, fizik, kimya ve biyoloji dersleri veriliyor.

Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için de SBS kitaplarından oluşan bir stand kurularak ücretsiz kitap dağıtımı yapılıyor.

Alanın beli bölümlerinde revir ve kantinler kurularak burada eylemcilerin sağlık sorunları ve acil ihtiyaçlarına cevap veriliyor. Çocuklarıyla birlikte alana gelen aileler için kurulan çocuk oyun alanında ise minik direnişçilerin rahat etmesi sağlanıyor.

GEZİ’DE HERKESİN GÖZÜ KULAĞI BAŞBAKANDA

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda toplanan binlerce kişinin gündeminde bu gece Türkiye’ye dönecek olan Başbakan’ın yapacağı açıklamalar var. Meydana yakın kafelerdeki televizyonlardan Başbakan’ın programını takip eden kalabalığın en büyük temennisi Başbakan Erdoğan’ın yaratılan ılımlı havayı dvam ettirmesi yönünde.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBiber GazıFestivalGezi ParkıİstanbulKitapoyunyiyecek
Görüş Bildir