Gezi Olaylarında Hayatını Kaybeden 6 Kişinin Adı Parka Verilecek

-

Gezi Olaylarında Hayatını Kaybeden 6 Kişinin Adı Parka Verilecek

Gezi Olaylarında Hayatını Kaybeden 6 Kişinin Adı Parka Verilecek

Ankara’da Çankaya Belediyesi, Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybedenlerin isimlerini 6 parkta yaşatma kararı aldı. Olaylar sırasında Adana’da hayatını kaybeden polis memuru Mustafa Sarı’nın isminin de bir parka verilmesi dikkat çekti. Parkların toplu açılışı cuma günü gerçekleştirilecek.**

Çankaya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Gezi Parkı eylemlerinde demokrasi adına verdikleri mücadeleyle halka mal olmuş direnişçiler Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan, Mehmet Ayvalıtaş ve komiser Mustafa Sarı adına düzenlediği yeni parklar 27 Eylül Cuma günü açılıyor.” ifadeleri kullanıldı.

TANIK’TAN 'TÜRKİYE TARİHİNE GEÇECEK OLAYLAR' VURGUSU

Parklar, Çankaya Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda düzenlendi. Yapılan çalışmayla ilgili Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık; Gezi Parkı eylemlerini ‘Türkiye tarihine geçecek ve hafızalardan silinmeyecek olaylar’ olarak niteledi. Tanık, “Yaşananları Çankaya’da da unutturmamak adına almış olduğumuz bu karar, toplumsal olayların ne denli izler bıraktığını gösteriyor. Barış, kardeşlik, güven ve hoşgörünün hakim olduğu günler geçirmeyi umut ediyorum. Sonsuzluğa uğurladığımız bu kardeşlerimiz, hafızalarda olduğu kadar parklarımızla da yaşayacaklar.” şeklinde konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraEthem SarısülükGezi ParkıPolis
Görüş Bildir