Taksim Güne Sakin Başladı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Gezi'de 16. Gün Yağmurla Başladı

Dün gün boyu ve gece aralıklar devam eden polis müdahalelerinin ardından Taksim şu sıralar sakinlik devam ediyor.

Gezi Parkı'nda bekleyiş sürereken Taksim Meydanı'nda durum sakin. Gezi Parkı'nda ki eylemciler güne kahvaltıyla başlarken bazı eylemciler ise uyudu.

Öte yandan Gezi Parkı'nda yağrmur etkili olduğuda görüldü. Parkta kalan bazı eylemciler yağmur nedeniyle eşyalarını topladı.

Hasan YILDIRIM- Ozan URAL / İSTANBUL DHA

Haberin Tamamı İçin:

Taksim Güne Sakin Başladı

Türkiye'de dün sabah erken saatlerinde başlayan ve gece yarısından sonraya kadar devam eden çatışmaların ardından Taksim Meydanı'nda durum bugün sakin.

Meydan kısmen trafiğe açılırken, göstericiler, Taksim Meydanı'na bitişik Gezi Parkı'ndaki protestolarını sürdürüyorlar.

Yağmurlu havaya rağmen, protestocuların parktaki bekleyişlerini sürdürdükleri belirtiliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemle ilgili olarak kendisinden randevu talep eden bazı gruplarla toplantı yapacağı açıklandı.

Partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu TESK'den bir heyetle görüşecek olan Erdoğan, Gezi Parkı ile ilgili bir heyet ile de bir araya gelecek.

Gezi Parkı ile ilgili heyetin başbakanlıktaki görüşmesinin TSİ 16:00'da yapılması bekleniyor.

Toplantıya katılması beklenen isimlerden gazeteci Hayko Bağdat görüşmeye katılmayacağını Twitter'dan açıklamış ve "Taksim Dayanışma'nın tavrına uygun olarak yarın yapılması planlanan Başbakanlık'taki toplantıya katılmayacağım" demişti.

Başbakan Erdoğan'ın yapacağı bir diğer görüşme ise Greenpeace'den Kampanyalar Yöneticisi Hilal Atıcı'yla olacaktı. Atıcı, Başbakanlık Basın Müşavirliği'nden aranarak davet edildiğini belirtti.

Ancak Atıcı, "Mevcut şiddet ortamında mesajın sağlıklı bir şekilde iletilemeyeceği ve düzgün bir diyalog ortamı olamayacağı" gerekçesiyle Başbakan'ın görüşme teklifini reddettiğini açıkladı.

Greenpeace'den yapılan yazılı açıklamada da "Greenpeace barışçıl ve demokratik bir ortamda, çözüm odaklı yapılacak her türlü görüşme davetine açıktır. Fakat Başbakan'la bir görüşme olmadan önce şiddet sona ermelidir" denildi.

BBC Türkçe

Haberin Tamamı İçin:

Taksim'de Bu Sabah

Polis ile göstericiler arasında gece çatışmaların meydana geldiği Taksim ve çevresinde sakin bir sabah yaşanıyor.

Yağmurun etkili olduğu sabah saatlerinde Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemciler, giydikleri yağmurluklarla yağıştan korunmaya çalışırken, bazı polisler AKM önündeki otobüslerde dinleniyor.

Bir grup polis, Taksim Cumhuriyet Anıtı çevresinde bir süre top oynayarak, hareketli geçen gecenin stresini atmaya çalıştı.

Taksim Meydanı ve çevresinde göstericiler tarafından oluşturulan barikatlar ve yakılan araçların, belediye görevlilerince iş makineleri ve kamyonlar yardımıyla kaldırılması tamamlandı. Sadece Mete Caddesi'ndeki bir barikatın hala durduğu görüldü. Bu caddenin girişinde 3 TOMA aracı bulunuyor.

Haberin Tamamı İçin:

Gezi Parkı'nda sabah temizliği

Fotoğraf: Hüseyin Güneş

Dün gece saatlerinde Cumhuriyet Anıtı'nın yanına gelen bir kişi, elindeki Türk bayrağıyla Gezi Parkı'na karşı ayakta beklemeye başladı. Bu kişinin, yağan yağmura rağmen sabah hala aynı yerde beklemesi dikkati çekti.

Taksim'de maç yapan polisler sosyal alemde çok konuşulanlar arasında...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanGezi ParkıGreenpeaceİstanbulPolisRecep Tayyip ErdoğanTwitter
Görüş Bildir