Gezi Parkı Konseri İptal!

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gezi'de 10. Gün Konserlerine 4 Sanatçı Katılmayacak

Gezi Parkı'na destek konserlerine Sezen Aksu, Sertap Erener, Demir Demirkan ve Can Bonomo katılmayacaklarını açıkladı...

Konsere katılacağı açıklanan sanatçılar arasında bulunan Sezen Aksu, Demir Demirkan, Sertap Erener ve Can Bonomo sosyal medyadaki tepkilere kayıtsız kalmayarak konsere katılmayacaklarını açıkladı. Demir Demirkan “Müzik insanları bir araya getirir ama henüz zamanı değil” dedi.

SANAT CEPHESİ'NDEN AÇIKLAMA

Gezi Parkı'na destek konserlerini Gezi Parkı eyleminin içinden doğan ve çevresinde 250'yi aşkın sanatçının bulunduğu 'Sanat Cephesi' organize etti. Dört sanatçının katılmayacağının açıklanmasının ardından Sanat Cephesi'nden şu açıklama yapıldı.
1. Taksim Sahnesi eğlence değil, eylem yeridir.
2. Bugün ve bundan sonra sahne alacak olan bütün sanatçılar sahneye siyah kıyafetlerle çıkacaklardır.
3. Taksim Sahnesi'nin kuruluş amacı protestoları güçlendirmek, sanatçıların da son yaşanan süreçte demokatik protestolara kendi alanlarından güçlü bir ses verme çağrısıdır.

Haberin Tamamı İçin:

Taksim Konseri İptal

Grup Yorum üyesi Cihan Keşkek bu akşam Taksim'de düzenleneceği belirtilen konser in iptal edildiğini, sanatçıların siyahlar giyinerek Galatasaray'dan Taksim'e yürüyeceğini açıkladı.

SANATÇILARIN ORTAK AÇIKLAMASI ŞÖYLE

Taksim Gezi Parkı ’ndaki konserler iptal edilmiştir. Sanatçılar olarak bu ortak karara vardık. Daha fazla tartışma ve kafa karışıklığı yaratmamak için bu kararı aldık. Konserleri sonraki günlere aldık. Bugün (Perşembe) saat: 19.00’da Galatasaray Lisesi önünde büyük bir sanatçı yürüyüşü başlayacaktır, Gezi Parkı’nda sonlanacaktır. Siyah t-shirt’lerimizle orada olacağız.

ÜNLÜ İSİMLER KATILACAKTI

Türkiye'nin dört bir yanına yayılan hatta ülke sınırını aşan eylemlere bugün sabah saatlerinde büyük bir sanatçı topluluğu şarkılarıyla destek verecekleri açıklanmıştı

Bu isimler arasında Sezen Aksu, Grup Yorum, Sertab Erener, Zülfü Livaneli, Duman, Mor ve Ötesi, Can Bonomo, Kubat ve Demir Demirkan gibi ünlüler vardı.

SANATÇILARDAN İPTALLER

Konser olacağı haberinin duyulmasından sonra sosyal medyada büyük tepkiler gelmeye başladı. Olaylarda 2 kişinin ölmesi ve gerginliğin devam etmesi sebebiyle konser yapılmasını doğru bulmayan kişiler sosyal medyada kampanya başlattılar. #GeziParkiKonserineHayir başlığıyla açılan sayfa hızla ilk sıralara yükseldi.

Bu gelişmeler yaşanırken, bazı sanatçılar konsere katılmayacaklarını açıkladılar.Konsere katılacağı belirtilen sanatçılar arasında bulunan Sezen Aksu, "O çocukların şarkıları ve sesleri benimkinden güzel, o yüzden gelmeyeceğim Gezi'ye" diyerek katılmama gerekçesini belirtti. Ayrıca, Can Bonomo, Demir Demirkan ve Sertap Erener de konsere katılmayacağını açıkladı.

Demir Demirkan “Müzik insanları bir araya getirir ama henüz zamanı değil” dedi.

AKSU ŞUNLARI SÖYLEDİ

"Dünyadaki ilk gençlik devrimi bu. Orada bir şarkı söylenecekse, ben hiç kimse olarak giderek yanlarında durmak isterim. Karşılıklı bir uzlaşmaya gidecek ortak müzakere yolu olursa konser vermeyi düşünürüm. Ama bu çocukların şarkısı benden güçlü. Ben Gezi Parkı konserlerinde olmayacağım. Bunları sizinle paylaşmak istedim. Bu genç çocukların önünde saygıyla eğilmek istediğimi söylemek istedim."

“ÖZÜR DİLEMEK ERDEMDİR”

“Özür dilemek erdemdir. Sayın Başbakan’ın sinirleri bozuk olabilir ama burada kendi şahsi tavırlarımız önemli değil. İnsan olma hakkı doğuştan elde edilen bir haktır. Ortak bir konsensüs oluşturmamamız gerekiyor. Bu zıtlaşarak olmaz. Bunlar genç insanlar. Yumuşak bir üslupla, ortak bir noktada buluşacağımızı tüm kalbimle diliyorum.”

Mynet

Haberin Tamamı İçin:

Gezi Parkı Konseri İptal!

Dün Gezi parkında konserler verme kararına varan sanatçılardan, polis şiddetinin sürmesi dolayısıyla konserden çekilme kararı haberleri gelmeye başlamıştı

Sezen Aksu, Grup Yorum, Zülfü Livaneli, Sertab Erener, Can Bonomo gibi isimlerin sahne alacağı duyurulan Gezi Parkı 10. günü direniş konseri, hem polis şiddetinin sürmesi hem de gelen büyük tepki nedeniyle iptal edildi.

Sezen Aksu, Grup Yorum, Sertab Erener, Zülfü Livaneli, Duman, Mor ve Ötesi, Can Bonomo, Kubat ve Demir Demirkan, konserde yer alacak isimler olarak gösteriliyordu.

Son olarak, Grup Yorum üyesi Cihan Keşkek bu akşam Taksim'de düzenleneceği belirtilen konserin iptal edildiğini, sanatçıların siyah giyinerek Galatasaray'dan Taksim'e yürüyeceğini açıkladı.

Milliyet Sanat

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranBaşbakanGalatasaray Spor KulübüGezi ParkıGrup YorumKonserMynetPolisSezen Aksumüzik
Görüş Bildir